TDC nejsou jen časopisy. Staráme se o komunikaci skautů, vydáváme knihy a rozvíjíme komunitní fundraisingové projekty

Představujeme výroční zprávu Tiskového a distribučního centra (TDC) za uplynulý rok. Přečtěte si o co vše se staráme, které služby poskytujeme, jaké publikace letos vyšly, jak se nám daří posilovat mediální obraz Junáka – českého skauta.

Výroční zpráva je zde k dispozici ve formátu PDF, k zobrazení, stažení, sdílení či tisku. Aktuální a relevantní informace o Tiskovém a distribučním centru (TDC) najdete také na na webu tdc.skaut.cz a na Křižovatce.

Staráme se o komunikaci a propagaci naší organizace

Zajišťujeme služby tiskové mluvčí, vydáváme výroční zprávy a PF, vyhledáváme komunikační příležitosti, řešíme kampaně a staráme se o profily na sociálních sítích pro veřejnost: skautský Facebook sleduje 51 000 lidí, Instagram má 27 700, síť X 13 700 sledujících. Více na skaut.cz/​propagace. Na starosti máme také projekty skautské služby společnosti, veřejné akce, část agendy fundraisingu i velkých akcí, spolupráci s institucemi. Pro oblast komunikace a propagace poskytujeme širokou podporu.

Každý týden rozesíláme email s přehledem novinek ve Skautském zpravodajství a jednou měsíčně Balíček kanceláře ústředí. Z více než 10 000 rozesílaných emailů se Skautskými novinkami je otevřeno pravidelně až 30 %. Provozujeme i facebookovou skupinu SkautFórum s 8 700 členy a skautský komunikační kanál SkautInfo, který má nyní již 8 400 sledujících.

Vydáváme knihy, časopisy, brožury, plakáty a další publikace

Vydali jsme druhou knihu skautských stripů Buď pobaven. Novou stezku vlčat, světlušek a žabiček jsme aktualizovali o novou ideu. Hezčí kabát dostala také 90 let stará legenda Listy Jurovi. Pro nejmladší skautky a skauty vyšel rozsáhlý handbook Svět vlčat a světlušek, pro ty odrostlejší Roverská metodikaRádcovský zápisník (i s půlroční náplní k dokoupení). Pro vzdělavatele jsme vydali Duševní stabilitu na kurzu zabývající se otázkou duševní nepohody účastníků či instruktorů na vzdělávacích kurzech.

Pět čísel časopisů bylo v roce 2023 rozesláno průměrně na 61 000 adres. Kromě pravidelných příloh, drobných inzercí a katalogů rozesíláme i vklady dle specifických zadání, například činovníkům dle funkce. V únoru jsme tak rozeslali brožuru seznamující s Kodexem jednání dospělých, v dubnu plakát k nové ideji světlušek a vlčat, v červnu Výroční zprávu Junáka – českého skauta, družinový kalendářkrizový lístek pro vedoucí a v prosinci Speciál kmene dospělých.

Většina vydaných knih je k dispozici také v elektronické podobě. Příručky a metodiky zdarma na skaut.cz/​ebook, beletrie, deníky a rozhovory na kosmas.cz nebo palmknihy.cz (placené).

Pečujeme o zákazníky Skautské telefonní sítě

Nad rámec zprostředkování výhodných mobilních služeb zákázníkům pomáháme s nejrůznějšími problémy a inspirujeme je k smysluplnému využívání možností telefonů přes inspirativní články a pravidelný newsletter. Informace najdete na skaut.cz/​sts.

Vyjíjíme přehledný uživatelský portál Skautské energie

Na něm budou mít naši zákazníci možnost pohodlného přihlašování do budoucích aukcí s cílem vyjednat výhodnější ceny za elektřinu a plyn. Podrobnosti najdete na skautskaenergie.cz.

Od ledna 2024 došlo ke sloučení skautských online obchodů

Všechny naše produkty z obchod.skaut.cz jsou nyní k zakoupení na junshop.cz. Pro zákazníky se jedná o zjednodušení při objednávkách a rozšíření výběru platebních metod.

Inzerce ve skautských časopisech je důležitou součástí příjmů

Za rok 2023 se nám podařilo zprostředkovat inzerci za 1 339 880 Kč. TDC zajišťuje skautskou propagaci rovněž inzercí v systémech Google a Facebook.

Za TDC Petra Daněčková (Peťule)
redaktorka interní komunikace