Zjisti, proč se vyplatí mít internet v mobilu na skautských akcích

Skautky a skautky si poradí za jakýchkoliv situací i bez telefonu. O tom žádná. Řadu programů záměrně jistě i ty připravuješ tak, aby si museli účastníci poradit jen s minimem. Určitě je mnoho situací, které si vyloženě užiješ, když telefon zůstane doma. Namátkou jmenujme zpívání u táboráků nebo třeba zápas nad vodní hladinou.

V jiných případech je však telefon nedocenitelnou záležitostí. A to nejen pro volání a SMS. Díky tomu, že můžeme smartphony připojovat k internetu, získáváme zejména v krizových situacích velkou výhodu. Stejně tak se nám může jejich použití vyplatit při specifických programech či při sdílení fotek a zážitků přímo z akcí. Takovou možnost využijí pro propagační účely například velké akce jako je blížící se MiQik nebo Obrok.

Situace: krize

Zcela běžné jsou situace, kdy na výpravě nestihneme přestup, to je hned o zábavu postaráno. Vzpomeň si na to, kdy jsi naposledy obvolával rodiče kvůli zpožděnému návratu z výpravy. Lovil jsi kontakty na papíru, který jsi měl bůhvíkde? Ptal ses dětí na čísla domů?

K takovým situacím se internet v telefonu vyloženě hodí. Ať už k otevření tabulky s kontakty, zjištěním údajů v Levitiu či třeba na poslání hromadné zprávy skrz sociální sítě. Přečti si více ve článku Peklíčko v komunikaci.

Další situací může být potřeba vyhledat rychle nějakou správnou informaci. Rozhodli jste se prodloužit puťák a hledáte, kdy jede autobus z jiného místa? Chceš zjistit aktuální varování a výstrahy horské služby v aplikaci Záchranka? Zajímá tě, jaké bude počasí? Chceš zkontrolovat, zda tě mine bouřka? V takových situacích telefonem nepohrdneš.

Situace: příprava programu

Psali jsme

Stejně tak se ti internet bude hodit, pokud máš program na akci připravený v cloudu a nechal sis vytisknutou přípravu doma, či ti ji třeba snědl pes. Také může být výhodné provádět zápis z porady vedoucích rovnou na sdílené úložiště.

Kolik GB dat potřebuješ

V tom ti Skautská telefonní síť umí poradit. Nemusíš hned pořizovat neomezený tarif, který je dražší. Na to tě sice nalákají reklamy všech operátorů, ale faktem je, že naprostá většina uživatelů STS využívá buď 1,5 nebo 5+2 GB zdarma. Pokud ti stačí sem tam kouknout na jízdní řády, brouzdat po sociálních sítích, uskutečnit jednotky videohovorů a do toho si pustit písničky ze Spotify, tak celkových 7 GB bude tak akorát. V případě, že hodně cestuješ a využiješ data k dennodenní práci, stahuješ větší objemy dat, uskutečňuješ videohovory z počítače, tak budeš potřebovat dat více. Každý měsíc je můžeš dokupovat navíc. Stejně tak můžeš kdykoli dle potřeby změnit svůj paušál (balíček) tak, aby ti vyhovoval nejlépe.

Kde získat levná data? Přeci u STS

Skautská telefonní síť je benefitem určeným všem členům organizace Junák – český skaut starším 15 let, kteří mají zájem získat telefonní, datové a další služby od společnosti Vodafone za mimořádně výhodných podmínek. Navíc každý může připojit až 6 dalších čísel z řad svých blízkých.

V případě volání do celé sítě Vodafone neplatíš ani korunu. Ostatní služby včetně internetu mají více možností. Sám si nastav, co využiješ. Aktuální ceník najdeš zde.

Nově byly navíc zrušeny všechny poplatky za nová i stávající připojená čísla. Nebudeš je tedy platit ani ty ani až 6 dalších lidí, které připojíš.  STS je nyní ještě výhodnější. Více se o tom dozvíš na skaut.cz/​stsbezpoplatku.

Chci vstoupit do Skautské telefonní sítě

Chci připojit někoho dalšího

Chci o STS vědět víc

Za TDC
Ondřej Turek – Opičák