Skvělé appky pro skauting i na chatu. Skautská telefonní síť pro tebe vybrala ty nejlepší

Věříme, že si užíváš výprav do přírody a těšíš se na letní dobrodružství. Ať už plánuješ letní tábor nebo jedeš s rodinou na chatu, telefon se ti může hodit. Máme seznam několika zábavných i užitečných aplikací. Můžeš je využít, abys zabavil děti, naučil se něčemu novému nebo jako přehled, co se zrovna děje.

U některých aplikací budeš mít lepší funkce, když budeš online. Neboj se, že proděláš kalhoty. Skautská telefonní síť nabízí cenově výhodná data. Některá dostaneš navíc zdarma. Jak je aktivuješ, zjisti zde.

Zábavné a užitečné aplikace nejen do přírody

 • Zábavné i poučné hry:

  • Ingress Prime (Google Play / App Store): Hra v rozšířené realitě. Princip hry spočívá v "obsazování", propojování a ničení portálů, které se zobrazují v aplikaci. Jsou na místech, která jsou něčím zajímavá. Lze se tak dozvědět třeba něco o místním uměleckém díle či přírodní památce.
  • ActionBound (Google Play / App Store): Vytvoř dobrodružnou stezku se zábavnými prvky přímo ve tvém okolí nebo si zahraj nějakou, kterou již někdo vytvořil.
  • Skryté příběhy (Google Play / App Store): Poutavá pátrací hra pobaví a zároveň poučí. Vyber si místo, kam se chceš podívat, stáhni si do mobilu připravenou misi s mapou, audio nahrávkou příběhu a herními instrukcemi a vydej se za zábavou.
 • Mapy a navigace: 

 • Mapy hvězdné oblohy: 

 • sMiles: Bitcoin Rewards (Google Play / App Store): Krokoměr, který tě za nachozené kroky navíc odměňuje v sats (stomiliontina bitcoinu)
 • Doprava:

  • Jízdní řády (Google Play / App Store)
  • IDOS (Google Play / App Store): Spolehlivé vyhledávání spojů všech dopravců v ČR a mnohdy i ve světě. Silně doporučujeme mít v telefonu data. Ta jsou díky Skautské telefonní síti cenově dostupná.
  • PID Lítačka (Google Play / App Store): Nejde jen o dlouhodobé kupóny. Mnohdy je nákup jízdného díky pásmům levnější než zakoupení jízdenek přímo u dopravců.
Papírový jízdní řád je historismus. Díky aplikaci vím o výlukách i zpožděních a jednoduše plánuji nejvýhodnější dopravní spojení, ke kterému si rovnou koupím jízdenku. Tu navíc jen tak neztratím.
 • Geocaching: 

 • EPP – Pomáhej pohybem (Google Play / App Store):  Každá tvoje fyzická aktivita znamená body pro tebou vybraný projekt. Ten Nadace ČEZ finančně podpoří.
 • Šifrování

  • GCC – GeoCache Calculator (pouze na Google Play): Appka pro šifrování a luštění.
  • Šifrovací pomůcky Absolutno (pouze na Google Play)
 • GoPro Quick (Google Play / App Store): Aplikace vybere nejlepší části vybraných videí i fotek a sestříhá je do parádního videa. Můžeš ale video jednoduše sestříhat i dle své libosti přímo v telefonu. Ideální pro sociální sítě. Díky Skautské telefonní síti pak s cenově dostupným a rychlým připojením videa snadno uploaduješ. Aplikace je mírně zpoplatněna.
 • Najdi (ztracené) zařízení (Google Play / App Store): Už se nemusíš bát o ztracený telefon. Jednoduše najdeš jeho poslední polohu, na které byl spuštěný internet. Ten máš díky Skautské telefonní síti za pakatel.
 • Sdílená jednostopá vozidla:

 • Placení: 

  • V menších obchodech a stáncích, ale i v některých restauracích, kterým se nevyplatí mít terminál na karty, zaplať jednoduše přes mobil skrz QR kód.
  • Trisbee (Google Play / App Store)
  • Qerko (Google Play / App Store)
 • Ladičky: 

 • Nepanikař (Google Play / App Store): Aplikace má sedm základních modulů: deprese, úzkost/​panika, sebepoškozování, myšlenky na sebevraždu, sledování nálady, poruchy příjmu potravy a kontakty na odbornou pomoc.
 • Zpěvníky: 

  • Zpěvník s akordy (Google Play), Mango zpěvník (Google Play / App Store): Aplikace umožňují vyhledávat texty a akordy k písním na internetu, ukládat je a pohodlně zobrazovat včetně automatického posouvání. Zpěvníky vyhledávají v českých a slovenských databázích a obsahují i další funkce jako jsou playlisty, třídění podle autorů, editace textů, transpozice akordů, zoom, změna fontů, import a export databáze písní a jiné.
  • Zpěvník pro scholy (Google Play / App Store): Zpěvník přichází na pomoc všem scholám, křesťanským kapelám, společenstvím a všem, kdo se chtějí modlit hudbou. bsahuje už více než 3000 písní.

Neznám text písničky, co se má zpívat? Nevzpomínám si na akordy? Nevadí. Vyhledám to méně než za 5 vteřin.

Přejeme mnoho zábavy, radosti, poučení a klidu v přírodě. A to nejen na datech v aplikacích, ale i v telefonickém a smskovém spojení se skauty a skautkami i jejich blízkými díky Skautské telefonní síti. V případě nejasností nás neváhej kontaktovat.

Chci získat cenově výhodná data a další telefonní služby

Za TDC
Ondřej Turek – Opičák

skaut.cz/​sts
telefony@skaut.cz