Vyšla červnová Kapitánská pošta

S malým zpožděním přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. Bude Kapitánská pošta dále vycházet? Chcete jet příští rok plachtit do Texasu? Čtěte dále!

Dozvíte se také, jak trimovat plachty na P550 nebo jak pomoci holkám zvládnout menstruaci při oddílové činnosti. I v tomto čísle se věnujeme přírodě, přinášíme tipy na program na léto a představíme aplikaci Lovec vážek. Zamyslíme se také nad družinovým systémem s výzvou pro všechny včetně nás. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v červnové Kapitánské poště!

Nové číslo Kapitánské pošty

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

 • Úvodník
 • Zprávy z HKVS
 • Vodácké desetikoruny
 • Mod/kré stránky

Aktuálně

 • Koch Cup – skautské plachetní závody v Texasu
 • Aktualizované skautské odborky Vodák/Vodačka a Plavec/Plavkyně

Metodika a programové tipy

 • Trimování plachet
 • Příroda – Cheekyjay
 • Mezi námi děvčaty – Menstruace a jak ji zvládnout při oddílové činnosti
 • Aplikace Lovec vážek

Z našich vod

 • Instruktorská lesní škola vodních skautů Sciens Vincit 2021

Proudem paragrafů – Když to teče

Lahvovou poštou

 • Vraťme se k autentickému družinovému systému!

Mokré dějiny zemí koruny české XLVII. – nejen 2 x RK

Termínka

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 10. 9. 2021.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese: vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webu vodni.skauting.cz/modkre-stranky, kde si je můžete i stáhnout.

Jan Fischer  – Hvězdář