Hledáme koordinátora*ku programových projektů a plánů

Hledáš různorodou a smysluplnou práci? Chceš pracovat pro největší výchovnou organizaci pro děti a mládež v ČR? Máš schopnost vést projekty a motivovat lidi?

Přemýšlíš o tom, jak dělat skautskou výchovu co nejlépe? Máš nápady na podporu roverů a rangers? Chceš využít své dovednosti a zároveň se učit nové věci? Láká tě zvyšovat odolnost skautů a skautek? Chceš se podílet na naplňování strategie naší organizace v oblasti výchovy?

Pokud jsi odpověděl*a alespoň třikrát ano, čti dál a ozvi se nám. Možná hledáme právě tebe!

Protože my hledáme člověka, který

• má zkušenost s vedením projektů,
  • má organizační schopnosti a koncepční uvažování,
  • dokáže podporovat týmy dobrovolníků a lektorů*ek,
  • má hlubší znalost skautského výchovného programu, ideálně s vlastní zkušeností,
  • se dokáže dobře vyjádřit slovem i písmem (vyřizování e-mailů a telefonátů, zápisy z porad, průběžné a závěrečné zprávy, psaní článků na web).

Rozsah úvazku 1,0

Nástup září 2024

Co bude tvou náplní práce?

• zejména zajišťovat sérii workshopů, které budeme nabízet našim oddílům, střediskům apod. v následujících třech letech. Konkrétně to znamená péči o týmy lektorů a lektorek a udržování týmů, propagaci, organizaci a přípravu programů, přípravu materiálů na workshopy, komunikaci s jednotkami, komunikaci s administrátorem*kou projektu, přípravu, sběr a vyhodnocování zpětné vazby na programy, občasné lektorování.
  • dále zapojení do programového týmu ústředí a práce na vybraných projektech, výhledově hlavně strategických tématech Roveři a rangers a Kvalita výchovy.

Výhodou je:

• působení ve vedení oddílu, střediska či vzdělávací akce
  • praxe s vedením týmu dobrovolníků či zkušenost s projektovým řízením
  • vzdělání pedagogického směru

A co ti nabízíme?

• Práci, která má smysl a kde budeš moct zúročit své (nejen skautské) dovednosti a znalosti.
  • Možnost podílet se na rozvoji a podpoře skautské výchovy v naší organizaci.
  • Pružné rozvržení pracovní doby, možnost občasné práce na dálku a další zaměstnanecké benefity (stravenky, 5 týdnů dovolené apod.).
  • Příležitost být součástí týmu profesionálních skautů ve skvělém kolektivu v samém centru Prahy.

Máš-li zájem, napiš nám klidně hned, nejpozději však do 11. 8. 2024 na adresu: kancelar@skaut.cz. Pošli nám motivační dopis, proč máme vybrat právě tebe a přilož svůj životopis, určitě se ti ozveme.

Vendula Pětníková (Bylinka)
vedoucí Kanceláře ústředí