Chystáte se k rozdávání Betlémského světla? Tudy pro tematické doprovodné dárky, nové kalendáře a pohlednice

Rozvoz Betlémského světla, symbolu míru a přátelství, proběhne letos 16. prosince. My, skautští dobrovolníci jej budeme rozdávat na mnoha místech, v kostelích, knihovnách, na úřadech, či na lokálních akcích.

Je tu možnost vybavit se potřebnými drobnostmi ze skautského obchodu a rozvěsit plakáty, aby lidé věděli, kde naše předání vánočního plamínku proběhne.

K dispozici jsou nové pohlednice a plakát, kapesní kalendáře, samolepka na lucernu s logem Betlémského světla, placky, záložky, razítka. Můžeme si s předstihem připravit všechno, co budeme potřebovat. Bližší informace k letošnímu Betlémskému světlu jsou na webu betlemskesvetlo.cz.

Plakáty k Betlémskému světlu (6 Kč)

Plakátem můžeme upozornit lidi ve vašem okolí na čas a místo, kde bude rozdávání Betlémského světlo probíhat. Na výběr je několik druhů. Autorem lustrace nového plakátu s motivem vesnice je Tomski&Polanski, autory dalších jsou Myokard - Dana Lédl a Sasha Chagina.

Záložky do knížky (100 ks za 45 Kč)

Vánoce jsou hned ze dvou důvodů knižním svátkem. Jednak konečně získáme čas na čtení, jednak pravděpodobně dostaneme nějakou knížku pod stromeček (protože darování knížek je vděčná klasika).  Sečteno a podtrženo, záložky se na Vánoce hodí! Obzvláště s malebným motivem Betlémského světla.

Samolepka na lucernu s logem Betlénského světla (25 Kč)

Vyřezaná samolepka s logem Betlénského světla na přenosové fólii. Nejvíce vynikne na průhledném předmětu, například na lucerně, dobře bude ale vypadat třeba také na notebooku.

Kalendáříky k Betlémskému světlu na rok 2024 (100 ks za 50 Kč)

Velmi oblíbené kapesní kalendářky s ilustrací skautů s lucerničkami. I letos je můžeme koupit s dostatečným předstihem, jsou skladem na skautském eshopu.

Placky s motivem Betlémského světla (18 Kč)

Pro označení organizátorů nebo jako dárek či předmět k zakoupení.

Razítka Betlémské světlo (v sadě 3 ks za 175 Kč)

Razítka jsou ve tvaru hvězdiček a komet. Kreativní duše jistě zajásají. Rozměry: dvě razítka mají tisknutelnou plochu 5x3 cm a jedno 2x2 cm. 

Vše najdete na: obchod.skaut.cz/​vanoce/​betlemske-svetlo

Vánoční dárky z obchodu skaut.cz/​obchod

Až budete plnit košík nákupem k Betlémskému světlu, mrkněte také na novinky, které máme na skautském obchodě. Skautské náplasti, tetovačky, skautské karty – drobnosti, které se dají koupit jako malý dárek pro děti v oddíle. Můžete využít akce poštovné zdarma (nákup nad 1 500 Kč).

Za TDC – Junáka českého skauta
Petra Daněčková (Peťule)