Zjisti, v čem je dodnes užitečná kniha Scouting for boys a pořiď si její české vydání

V roce 1899 vyšla armádní příručka Aids to Scouting. Měla takový úspěch, že ji autor přepsal na míru klukům a dnes díky ní skautuje 60 milionů skautů ve 216 zemích. Dodnes je kniha užitečná i pro tebe ať už vedeš oddíl nebo se zajímáš o historii hnutí.

Příručku Skauting pro chlapce napsal zakladatel skautingu familiérně označovaný jako Bí-Pí, celým jménem Robert Stephenson Smyth Baden-Powell, 1st Baron Baden-Powell of Gilwell. Sepsal v ní nejen praktické dovednosti, které se dají využít v přírodě dodnes, ale také představil základy skautského výchovného systému. Nadčasově popsal skautské činnosti na výpravách, táborech či kdekoli jinde.

Kniha může být i pro tebe příležitostí zopakovat si, co vlastně skauting je. V knize navíc můžeš najít i tipy pro činnost ve tvém oddíle. Zopakovat si stopování, zjistit, jak můžeš posilovat či podporovat zdravé návyky, jak pracovat se sebekázní či jak být připraven na nehody i ku pomoci druhým. Dozvíš se, jak pracovat s mapou či jak se dá blbnout v zimě třeba ve sněhové pevnosti.

Dozvíš se také jak být skautem, co skauti nosí za oblečení, jak se přijímá nováček, co je to skautské heslo a další věci, které by měl každá skaut chtít vědět.

Knížka navíc obsahuje spoustu technických a ilustračních nákresů. Celou knihu provází příběhy, které tvoje kluky a holky v oddíle jistě zaujmou, a nejen u táborových ohňů. Příběhy můžou posloužit jako inspirace pro další aktivity, kterým se budete ve skautu věnovat.

Pokud už oddíl nevedeš, kniha ti stále bude připomínat základy skautingu. Můžeš si v ní zalistovat a vždy objevit něco poutavého. Stejně tak může posloužit jako cenná publikace do tvé knihovničky v případě, že rád sbíráš (a čteš!) kvalitní literaturu.

Bratr Svojsík v raných dobách českého skautingu knihu použil jako inspiraci pro sepsání knihy Základy junáctví, která adaptuje skauting na české prostředí. Třeba ti bude Skauting pro chlapce užitečný i ve tvém literárním či metodickém směru.

Chci získat knihu Skauting pro chlapce česky

Chci číst Základy junáctvi

Psali jsme

Nové české vydání Scouting for boys v krásném provedení právě ve skautském obchodě

Tradice, na kterou slibujeme. Nové vydání vzácných Základů junáctví

Za TDC
Ondřej Turek – Opičák