Výběrko do SI: Hledáme vedoucí*ho týmu Troufni SI

Před několika lety nás v odborném textu zaujal pojem: „dospívající dospělí“. Formuloval jej ve svém článku psycholog Jeffery Jensen Arnett. Vnímá tak skupinu mladých lidí ve věku cca 18–30 let, která se částečně překrývá s výchovnou kategorií Junáka „Roveři a Rangers“. Věříme, že lepší porozumění této cílové skupině může dlouhodobě zvýšit pozitivní dopad činnosti skautského hnutí na společnost. Již v roce 2019 jsme vytvořili tým Troufni SI, který se této cílové skupině a metodické práci s ní systematicky věnuje. A nyní hledáme jeho nového lídra!

Hledáme vedoucí*ho týmu a s jeho*její pomocí chceme v příštích třech letech:

• Rozvinout metodiku práce s dospívajícími dospělými v souladu se schválenou strategií Junáka 2023+ a dalšími koncepčními dokumenty.
  • Dotvořit metodu tzv. Fór Skautského institutu, podporovat jejich vznik v místech, kde to dává smysl a obohacuje to dlouhodobě činnost místních skautských komunit.
  • Podporovat sdílení dobré praxe v již existující síti Fór SI, realizovat pravidelná setkání členů jejich týmů.
  • Posilovat vazby na národní i mezinárodní organizace a instituce, které se tématem také zabývají.
  • Provést seriózní výzkum cílové skupiny „dospívající dospělí“ a průběžně publikovat závěry.

Co u nás budeš dělat?

• Tvořit koncepci a strategii týmu Troufni SI.
  • Vést tým, koordinovat jeho jednotlivé agendy a projekty.
  • Komunikovat s klíčovými partnery a podporovateli, někdy i v angličtině.
  • Spravovat týmový rozpočet.
  • Podílet se na celkovém směřování Skautského institutu a spolupracovat s jeho dalšími týmy.

Jak si tě představujeme?

VYZNÁŠ SE
  • Neděláš věci na koleně, víš jak na projektový management – máš zkušenost s prací s rozpočtem, evaluačními procesy a s formováním budoucích vizí.
  • Znáš skautské prostředí, rozumíš skautské výchovné metodě a organizační struktuře Junáka.
  • Tušíš, jak funguje nezisk – ideálně máš za sebou i pracovní zkušenost z nějaké neziskovky nebo podobně nastaveného projektu.
  • Zajímají Tě trendy v pedagogice a andragogice.
UMÍŠ VÉST
  • Dokážeš nadchnout ostatní, vést a přitom být součástí party.
  • Máš respekt k potřebám členstva celého týmu. Dokážeš držet jeho hranice, plánovat, organizovat a koordinovat jeho činnost.
  • Nebojíš se propojovat různé cílové skupiny a umíš hledat konsensus i ve složitých situacích. Jsi komunikativní, máš reprezentativní vystupování.
  • Umíš rozvíjet vztahy i vně týmu, baví tě hledat synergie napříč širším týmem SI a s dalšími partnery.
MÁŠ NADHLED
  • Je pro tebe přirozené přijímat odpovědnost za výsledky týmu.
  • Baví tě vymýšlet věci pěkně od začátku, máš koncepční myšlení a chuť tvořit něco nového, co nemá předem úplně jasné hranice.
  • Přijímáš změny a chyby jako součást procesu dosažení cílů a dokážeš s nimi pracovat.

Co ti nabízíme my?

• Úvazek 0,8-1,0.
  • Finanční ohodnocení 44 000 - 45 000 Kč (při úvazku 1,0)
  • 5 týdnů dovolené + 5 dnů seberozvojového volna + 5 sick days ročně.
  • Náhradní volno za přesčasy.
  • 20% slevu v našich kavárnách a kafe od Candycane, kolik jen vypiješ!
  • Společné pondělní týmové snídaně.
  • Zvýhodněné vstupy na akce SI na Staromáku a SI v Rybárně.
  • Pracovní místo v kanceláři na Staroměstském náměstí s krásnou pavlačí ve vnitrobloku.
  • Možnost skládat si podstatnou část pracovní doby flexibilně.
  • Slib, že tě nikdo nebude uhánět mimo tvou pracovní dobu.
  • Podíl na spoluurčování zaměření a rozvoji Skautského institutu.

Jak bude výběrko probíhat?

V prvním kole se seznámíme s tvým životopisem a motivací pracovat s námi. Pokud budeme mít pocit, že bys právě ty mohl/​a do našeho týmu svými zkušenostmi sedět, pošleme ti k vypracování krátký úkol. Na základě toho tě pak pozveme k nám do SI, kde budeme mít možnost vzájemně se poznat a ověřit si, že opravdu ladíme.

Zaujali jsme tě? Pokud ano, neváhej a přihlaš se do 19. 5. 2024 přes jobs.cz!