Časopis Skauting hledá editora*ku

Rád/a přemýšlíš nad skautskou výchovou? Baví tě propracované texty a prace s nimi? Chceš být součástí redakční party, která tvoří časopis pro 7 000 vedoucích? Pojď s námi podporovat skautskou výchovu, článek za článkem!

Časopis Skauting nabízí skautským vedoucím oporu a inspiraci pro rozvoj výchovy a vedení lidí. Články jsou recenzované a propojují myšlenky těch, kteří chtějí svými znalostmi a zkušenostmi proměňovat skauting i svět k lepšímu.

Všechna vydaná čísla z posledních let a publikované články jsou k dispozici na webu casopis.skauting.cz.

Pokud by Tě lákalo podílet se společně s redakcí na tvorbě dalších čísel, jsou další řádky určeny právě tobě.

Co práce editora*ky obnáší

• Vedení procesu tvorby článků (domluva na zadání s externími i redakčními autory, koordinování oponentur, finalizace článku)
  • Komunikace s dobrovolníky v redakci a jejich podpora
  • Pomoc s řízením produkce časopisu – finalizace daného čísla (vznik textů, jazykové korektury, grafická sazba)
  • Podílení se na výběru zpracovávaných témat a dlouhodobého směřování časopisu
  • V případě zájmu psaní vlastních textů (chuť podílet se na časopise autorsky výhodou)

Jak bude spolupráce vypadat

• Jedná se o placenou práci v rozsahu 0,3 úvazku (cca 12 hodin týdně)
  • Formou je DPP / DPČ nebo fakturování
  • Zaměstnavatelem je Junák – český skaut, Tiskové a distribuční centrum, z. s.
  • Práce je z domu a bez pevné pracovní doby. Porady jsou nyní zpravidla v online prostředí, jednou až dvakrát ročně víkendové výjezdní, to je však věcí domluvy a preferencí konkrétních lidí

Co Ti můžeme nabídnout

• Možnost přispět k rozvoji skautské výchovy a podpoře vedoucích po celé republice
  • Tvůrčí činnost, prostor realizovat vlastní nápady
  • Možnost prohloubit zkušenosti v práci s lidmi, s textem a s tématy skautské výchovy
  • Práci v širším redakčním týmu (převážně na dálku, s občasným setkáváním)
  • Plné zaučení a uvedení do role
  • Finanční ohodnocení za práci v rozsahu 0,3 úvazku ve výši 10 500,- hrubého (na DPP nebo fakturu)

Od Tebe očekáváme

• Sdílení naší vize – snažíme se časopisem vést vedoucí k rozvoji skautské výchovy a hledáme někoho, kdo s námi bude touto misí žít
  • Zkušenosti s koordinací lidí – je potřeba zvládat organizaci týmové práce a poradit si s koordinací dobrovolníků
  • Spolehlivost – máš být opěrným bodem, na který se může spolehnout zbytek redakce
  • Flexibilitu – práce je průběžná, potřebná každý týden a v některých obdobích téměř každý den pro operativní reakce a editace textů

Tvou výhodou mohou být

• Zkušenosti s redakční / editační prací
  • Dovednosti v práci s textem
  • Zkušenosti se vzděláváním dospělých a s vedením skautského oddílu
  • Dovednosti práce s Google dokumenty (bude případně nezbytné si osvojit)
  • Vůdcovská zkouška a instruktorská kvalifikace

Kontext naší spolupráce

• Časopis Skauting nabízí každé dva měsíce na 25 metodických a vzdělávacích článků pro 7000 odběratelů z řad skautských vedoucích.
  • Nový*á zástupce*kyně bude pracovat v tandemu s šéfredaktorem Liborem Brzobohatým - Borem a editorkou Kateřinou Večerkovou - Atlantidou.
  • Práce se odehrává převážně na dálku, online. Redakce se potkává asi jednou měsíčně na online poradách, dvakrát až třikrát do roka pak na větších redakčních víkendech. Tříčlenné vedení redakce se potkává častěji k řešení dalších otázek.
  • Nástup je vhodný od srpna nebo září 2024. Je s ním spojená práce na novém ročníku a postupné zaučování šéfredaktorem a současnou zástupkyní šéfredaktora Klárou Trávníčkovou - Aryou.

Zaujala Tě nabídka?

• V případě zájmu vyplň do 30. 6. 2024 tento formulář. Ozveme se Ti v první polovině července, případné setkání (formou online meetu) by proběhlo ve druhé polovině července.
  • Neváhej se na nás obrátit s jakýmikoliv dotazy!
  • Kontakt pro dotazy: skauting@skaut.cz, tel. 777 414 563

Za redakci Skautingu