Přihlas se na Ad Futurum - Letní školu výchovy pro nejistou budoucnost

Pracujete s dětmi ve věku od 7 do 18 let a lámete si hlavu, jak je co nejlépe připravit na budoucnost? Chcete být svým svěřencům skutečně užiteční, nebýt jen tvůrcem zábavy nebo trenérem jejich paměti, ale skutečně jim něco dát do života? Souhlasíte s tím, že svět čelí chuchvalci vzájemně se ovlivňujících problémů, z nichž minimálně jeden si žádá okamžitou reakci společnosti? Nevíte, jak těžkosti a výzvy světa smysluplně zapojit do činnosti oddílu nebo do vyučování? Nemáte parťáky s nimiž byste se podělili o své pochybnosti a debatovali s nimi své nápady?

Ve Skautském institutu věříme, že je možná výchova, která pracuje s tím, že budoucnost je nejistá, a která zároveň posiluje naději a aktivitu. Jsme přesvědčeni, že skauting je pro takovou výchovu vhodným prostředkem a inspirací i pro formální vzdělávání. Jsme připraveni ti ukázat principy, postupy i konkrétní využitelné aktivity. Jsme odhodlaní být ti parťákem, který ti pomůže rozmyslet a naplánovat, jak v tvých podmínkách začít připravovat děti na budoucnost, i když ji neumíme předpovědět.

Přijeď v termínu do 23. 8. do 30. 8. 2024 na Skautské středisko ekologické výchovy Kaprálův Mlýn (nedaleko Ochozu u Brna) a zúčastni se letní školy Ad Futurum. Potkáš zde dalších 19 lidí, kteří chtějí být dětem těmi nejlepšími průvodci, jakými být mohou. Na akci bezprostředně navazuje Veletrh ekologické výchovy (30. 8. - 1. 9.), kde potkáš dalších šest desítek zapálených a inspirativních lektorů a tvůrců environmentálně-výchovných programů. Letní škola navazuje na seminář Tváří v tvář klimakrizi, ale absolvování semináře není podmínkou pro účast na letní škole.

Na letní škole:

• si sestavíš plán zapojení tématu klimatické změny a transformace společnosti do své běžné činnosti ať už v oddílu nebo ve své třídě,
  • zažiješ reflektovanou ukázkou uceleného programu, který bude postihovat různá témata spojená s environmentální krizí a rozvíjet kompetence potřebné pro transformaci společnosti,
  • budeš mít příležitost diskutovat se zajímavými hosty a témata práce s emocemi, posilování osobní odolnosti, jake jsou možné scénáře budoucnosti, jak pracovat vše spojit s výchovnými nástroji, které již dnes používáte, jak vše spojit se stezkami (Junák) či RVP (škola), jak posilovat aktivní občanství a jak se dělají společenské změny a mnoho dalších,
  • nebudeš postrádat sdílení zkušeností a příklady dobré praxe.

Zaujala tě naše nabídka? Pokračuj sem, ať jsme v kontaktu!

Za lekorský tým,

Dalibor Naar - Nemo, vedoucí tvůrčí skupiny SI v krajině