Historicky nejúspěšnější rok v tržbách na skautském obchodě, nové stezky a desetitisíce sledujících na sítích. Pročtěte si výročku TDC za rok 2022

Představujeme výroční zprávu Tiskového a distribučního centra (TDC) za uplynulý rok. Přečtěte si o co vše se staráme, které publikace jsme letos vydali, která kniha měla největší úspěch, nebo jak se nám daří posilovat mediální obraz Junáka – českého skauta.

Výroční zpráva je zde k dispozici ve formátu PDF, k zobrazení, stažení, sdílení či tisku.

Trhákem roku byla Táborová ordinace. Jaké vyšly další publikace?

Před létem jsme v opatrném nákladu 600 kusů vydali Táborovou ordinaci, jejíž náklad zmizel za necelých 14 dnů. Na podzim jsme proto připravili druhé vydání s vydavatelstvím Portál, určené i pro veřejný trh. Na jaře po letech příprav vyšla kompletní sada 12 knih aktualizovaných stezek pro vlčata, světlušky a žabičky, na podzim metodika pro výchovné zpravodaje Průvodce skautskou výchovou. Na sklonku roku se tištěného vydání dočkala Příručka udržitelných skautských akcí.

Pět čísel časopisů bylo rozesláno průměrně na 60 552 adres. Kromě pravidelných příloh, drobných inzercí a katalogů rozesíláme i speciální vklady dle specifického zadání, například činovníkům dle funkce. V dubnu to byl ukrajinský plakát do kluboven, v červnu Výroční zpráva Junáka – českého skauta, Družinový kalendář a leták představující nové stezky vlčat a světlušek, v říjnu česko-ukrajinské pexeso, plakátek k Národnímu skautskému jamboree a Roverský začátek a v prosinci speciál kmene dospělých a samolepky s novou ideou světlušek a vlčat.

Skautský mediální obraz a sociální sítě

Staráme se kompletně o mediální obraz Junáka – českého skauta. Zajišťujeme služby tiskové mluvčí, vydáváme výroční zprávy a PF, vyhledáváme komunikační příležitosti, řešíme kampaně a staráme se o profily na sociálních sítích pro veřejnost: na Facebooku nás sleduje 50 500 lidí, na Instagramu 24 000 lidí, na Twitteru 13 200 lidí.

Každý týden rozesíláme email s přehledem novinek ve Skautském zpravodajství a jednou měsíčně Balíček kanceláře ústředí. Z více než 10 100 rozesílaných emailů se Skautskými novinkami je otevřeno pravidelně až 30 %. Provozujeme i facebookové skupiny pro skauty – SkautINFO se 7 900 sledujícími a SkautFórum s 8 300 členy.

Inzerce za milion

Inzerce ve skautských časopisech je důležitou součástí příjmů. Za rok se nám podařilo zprostředkovat inzerci za 1 133 287 Kč. TDC také zajišťuje skautskou propagaci inzercí v systémech Google a Facebook.

Skautská energie to zvládla

V nelehké době jsme udrželi 15 tisíc zákazníků Skautské energie a tím i nezanedbatelnou finanční podporu Junáka – českého skauta. Všem zákazníkům jsme zajistili řešení dodávek energií pro následující roky. Zároveň úspěšně pokračujeme v řešení podpory zákazníků poškozených nedodržením závazků předchozího dodavatele.

STS dále roste

Pečujeme o uživatele v Skautské telefonní sítě i o rozvoj projektu. V roce 2022 jsme zajistili zvýšení limitu celkového počtu na 20 tisíc SIM karet a otevření pro členy organizace již od 15 let.

Historicky nejúspěšnější rok v tržbách na skautském obchodě

Vyřídili jsme 2022 objednávek, největší zájem byl o Táborovou ordinaci, skautské stezky, nové stezky pro vlčata a světlušky, novinku Skautské karty na prší a zboží ve velkém výprodeji (především Rádcovský zápisník).

Členská karta nabízí řadu benefitů

V roce 2022 si přes skautIS objednalo členskou kartu 2 714 lidí. Většina z nich může využívat slevovou síť EYCA.

Informace o Tiskovém a distribučním centru (TDC) najdete také na Křižovatce.

Za TDC Petra Daněčková (Peťule)
redaktorka interní komunikace