Mezi desítkami osobností ocenil prezident republiky u příležitosti státního svátku také skauty. Blahopřejeme!

Státní vyznamenání dne 28. 10. 2023 z rukou prezidenta převzali Miloslav Nevrlý – Náčelník, Jan Šolc – Kol a Jiří Grygar – Dřímal.

Miloslav Nevrlý – Náčelník, zoolog, legendární poutník a spisovatel, celoživotní skaut a milovník přírody, autor Karpatských her a mnoha dalších knih. Člověk, který kromě mnoha dalšího naučil celé generace mladých lidí chodit po horách (nejen karpatských a jizerských) s málem a s radostí. Narodil 29. října 1933 a 28. října 2023 mu prezident republiky za jeho celoživotní dílo udělil medaili Za zásluhy 1. stupně, za zásluhy o stát v oblasti kultury. Srdečně Ti blahopřejeme, bratře Náčelníku, k Tvým 90. narozeninám i k mimořádnému a zaslouženému ocenění!

Prezident republiky propůjčil Řád Tomáše Garrigua Masaryka 2. třídy Janu Šolcovi – Kolovi, skautovi, občanskému aktivistovi, bývalému vysokoškolskému pedagogovi, poslanci a politikovi za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva. Srdečně Ti blahopřejeme, bratře Kole!

Prezident republiky udělil medaili Za zásluhy 1. stupně Jiřímu Grygarovi – Dřímalovi, skautovi, astronomovi a astrofyzikovi, popularizátorovi vědy v oblasti astronomie, astrofyziky a vztahu vědy a víry za zásluhy o stát v oblasti vědy. Srdečně Ti blahopřejeme, bratře Dřímale!

Děkujeme všem oceněným osobnostem za službu druhým a to, že každá a každý z nich dělají a dělali svět kolem sebe lepším. To je něco, co zasluhuje nejen ocenění prezidentem republiky, ale i poděkování od nás ostatních. Děkujeme!

Lenka Šablová, asistentka starosty