Je čas na žádost o pracovní volno s náhradou mzdy

Za měsíc začnou tábory. Už jste si u svého zaměstnavatele zažádali o pracovní volno v obecném zájmu s refundací mzdy?

Každý, kdo je v zaměstnaneckém pracovním poměru a zároveň dlouhodobě dobrovolnicky pracuje s dětmi a mládeží, má nárok na 3 týdny pracovního volna, z toho za jeden týden (zpravidla 5 pracovních dnů) může získat náhradu mzdy. Na tábor tedy nemusíte čerpat dovolenou. Stačí zažádat u svého zaměstnavatele. V roce 2023 vám stát může refundovat až 39.306 Kč. To stojí za tu trochu papírování. Bližší informace najdete v tomto článku. Pokud vás zajímá, jak máte postupovat po rozdělení či vzniku nového střediska, zda a jak je možno čerpat 7 dnů volna s náhradou mzdy a zda mohou žádat i učitelé, čtěte tady. Nejaktuálnější a jednoznačně platné informace jsou vždy na stránkách České správy sociálního zabezpečení.

Přejeme vydařené tábory a úspěšné žádosti o náhradu mzdy!

Petra Bašová - Fidla a persotým kanceláře ústředí, lide@skaut.cz