Chystám program na prosinec

Adventní doba je tady! Přemýšlíte, do jakých aktivit se s družinou či oddílem vrhnout? Tak to čtěte dále, protože vám přinášíme další porci programů do prosincových dní.

Historie skautingu

2. prosince jsme si připomněli 32 let od obnovení Junáka. Chcete si tento významný okamžik připomenout i s Vašimi skauty a skautkami? Pak neváhejte a využijte aktivitu Obnovovací setkání Junáka 1989.

Pokud byste se do historie Junáka chtěli ponořit více, můžete k tomu využít následující programy:

  • Skauti bez lilie - zamyslete se nad tím, že svoboda není samozřejmostí. Proč totalitním režimům vadily skautské ideály a skautská výchovná metoda? Pro skauty, skautky a rovery a rangers najdete program ZDE, pro dospělé najdete program ZDE.
  • Hledání lilie - po shlédnutí stejnojmenného filmu se společně zamyslete nad nedávným děním v Junáku a nad hledáním správné cesty po Sametové revoluci. Pomohou Vám k tomu aktivity nebo metodika na webu Chystám program.
  • Jednou skautem, navždy skautem - Podívejte se společně na film a při nebo po něm plňte různé aktivity.

Program, jehož součástí je zhlédnutí dokumentu Skauti bez lilie, má účastníky přimět k zamyšlení nad tím, že oficiální existence skautingu není samozřejmostí. Dokument je ideální formou, jak přítomné seznámit s různými cestami, kterými se ubírali naši předchůdci v časech nesvobody. Budeme se zamýšlet nad podstatou skautingu, jeho neslučitelností s totalitními režimy i nad tím, jak bychom v takého době jednali my.

Vánoce, vánoce přicházejí!

Určitě se podívejte na Skautský advent, který přináší 31 skautsko-vánočně laděných úkolů.

Čekají tě vánoční výpravy, besídky, setkání? Přemýšlíš, jak akce pořádat udržitelně a adventní čas prožít méně konzumně a třeba o něco pomaleji? Co si na letošních Vánocích vyzkoušet pár tipů, jak na to? Na to odpoví příručka PUSA, z níž vybíráme tipy pro předvánoční skautské přípravy i konkrétní programy. Tak se inspiruj!

Čas Vánoc se blíží. Co si takhle společně s družinou sdílet, jak slavíte Vánoce u vás? Pomůže vám k tomu aktivita Tradice naší rodiny, kterou najdete na webu Chystám program. Vhodná je pro všechny věkové kategorie.

A když už si řeknete, jak vypadají Vánoce u vás, co se takhle podívat, jak vypadají svátky za hranicemi České republiky? S aktivitou Nový důvod k oslavám poznáte nové kultury netradičním způsobem.

Přemýšlíte, jaké dárky letos vyrobit pro své blízké? Zkuste se podívat HRAVÉ DÁRKY, které najdete na webu svobodnahra.cz

Napadají Vás další programy, které by ostatní neměli minout? Určitě je nahrejte na web Chystám program!

Za programový tým

Ludmila Klíčová - Liduš