Přinášíme podzimní inspiraci pro RS v podobě výběru projektů a výzev i dalších aktivit

Projekty, kterými lze roverský program a rovering posunout na vyšší level! Okořeň podzim roveringem, prožij ho, načerpej inspiraci a ovlivni jeho podobu.

foto: Štěpán Filip - Světluška

1. Vyber si: orientace, vděčnost i hry

databáze projektů a výzev na roverském rozcestníku přinášíme výběr 5 tipů na projekty a 5 tipů na výzvy (každé z jedné oblasti roverské cesty). Nech se inspirovat!

oblast roverské cestyvýzvaprojekt
Objevování vlastních fyzických a duševních možnostíOrientace bez aplikací(Děs)informace
Hledání pravdyBanka vděčnostiRoverská péče o krásu
Navazování dobrých vztahůNapiš recenziPartnerské etudy
Hledání vlastního místa ve společnostiObec s příběhemKlub deskovek
Nalézání vlastního vztahu k příroděBez emisíHodnota přírody

Máš nějakou svou vlastní výzvu nebo projekt? Přidej je též do databáze za pomoci červeného tlačítka nad vyhledáváním.

2. Zkoukni roverský stream na youtube

Nalaď se na rovering a jeho novinky na záznamu živého vysílání (youtube), které proběhlo 24. září. Dozvíš se např. co nabízí (nový) roverský program za pomůcky, jak může vypadat cesta rovera v 15 nebo třeba ve 20 letech, jaký je význam roverské symboliky a nebo co může být obsahem přechodových rituálů.

3. Proklikej interaktivní plakát

Chceš něco, co tě dostane rychle do obrazu? Plakát Putování roveringem ožil! Na vršku stránky o roverském programu na rovernetu najdeš plakát nejen ke stažení ale i v jeho interaktivní podobě. Klikej na části plakátu a dozvíš se k danému tématu více. Vyzkoušej to.

4. Stav se do Skautského institutu a žij roveringem

Workshop a diskuze s dalšími lidmi může rozšířit tvé obzory ještě více. Tak neváhej a pokud můžeš doraž na jednu z plánovaných akcí do Fór SI:

5. Buď slyšet! Strategie pro rovery a rangers chce i tvůj názor

A to do 13. října! Využij možnosti komentovat navržené projekty ve strategii Junáka věnované roverům a rangers, které definují směřování organizaci do roku 2030. Více čti zde: V čem by měl být rovering v budoucnu jiný?

Za programový tým ústředí
Markéta Musilová – Blecha