Taylor Prémiové kytary z Kalifornie

Značka Taylor působí na trhu s hudebními nástroji od roku 1974 a platí zde za absolutní špičku. Věnuje se výrobě akustických a pololubových elektrických kytar a mezi kytaristy se těší veliké oblibě pro ohromující zvuk a zpracování svých nástrojů napříč celou produktovou nabídkou.

Taylor širokým portfoliem akustických kytar oslovuje především pokročilejší hráče a profesionální kytaristy, kterým má vskutku co nabídnout. Vedle řady technických inovací využívá pro výrobu prémiové materiály, s jejichž kombinací hojně experimentuje. Vznikají tak luxusní nástroje s originálním designem, ale hlavně s dokonalým zvukem. Pro tyto vlastnosti si kytary z dílen Taylor získaly uznání a oblibu řady známých hudebníků jako jsou Taylor Swift, Prince, John Petrucci, Jason Mraz a dlouhá řada dalších. Dnes má společnost Taylor okolo 700 zaměstnanců a její produkce je rozdělena mezi dvě pobočky. Původní továrna sídlí v El Cajon v Kalifornii, novější pak v mexickém městě Tecate, kde je výroba zaměřena na cenově dostupnější kytary a na přepravní kufry. K tuzemským kytaristům se kytary Taylor dostávají prostřednictvím prodejny hudebních nástrojů Kytary.cz, kde kvalitu a skvělý zvuk těchto instrumentů můžete vyzkoušet i vy.