Staň se součástí servis týmu Obroku

Za několik dní se otevře registrace pro všechny, kteří by se chtěli stát součástí servis týmu Obroku. Neváhej, přihlas se a pojď se s námi podílet na celorepublikovém setkání roverů a rangers, které se uskuteční po pěti letech 29. 5. – 2. 6. 2024.

Kdo je to vlastně servisák a servisačka?

Servisáci a servisačky jsou skautští dospělí dobrovolníci, kteří pomáhají s přípravou, ale především s hladkým průběhem celého Obroku. Bez nich by takto velkou akci nebylo možné uspořádat. Servis tým, do nějž všichni servisáci a servisačky patří, je rozdělený do menších skupin, z nichž každá má na starosti jinou oblast pomoci. Někteří tak například pomáhají s programem či se starají v týmu Zázemí o celý areál, jiní mají na starost komunikaci s účastníky nebo zajištění bezpečnosti.  

Jako člen servis týmu budeš mít prostor si při společné práci popovídat s ostatními rovery a rangers ze skupiny, a tak se seznámit, zjistit jak to funguje v jiných oddílech a inspirovat se. Nečeká na tebe ale jen samá práce, chystáme například servis chill zónu nebo speciální program jen pro servis tým.  A jak ti to tvá práce dovolí, můžeš se podle chuti účastnit i doprovodného programu pro všechny účastníky. Na akci budeš mít taky zajištěné stravování a zaplatíš nižší servisácký poplatek. Kromě toho, že si celý Obrok užiješ z trochu jiného úhlu, uděláš dobrý skutek, přiložíš ruku k dílu a ukážeš, že roverské heslo „Sloužím“ ti není cizí.

Kdo se může stát servisákem a servisačkou?

Součástí servis týmu se může stát každý člen Junáka, kterému bude v době konání Obroku 18 let (jedná se o lidi narozené nejpozději 24. května 2006). Horní hranice pro členy servis týmu není stanovená, vítáme i oldskauty nebo skautské rodiče, jež si své ratolesti můžou vzít s sebou. V areálu pro ně bude připravená Obrok školka se zázemím pro děti a s dobrovolníky s praxí, kteří se o ně postarají.

Kromě splnění podmínek, jako je věk, bychom byli rádi, aby členové servis týmu byli zodpovědní ke svěřeným úkolům, ohleduplní k sobě samým a měli otevřený a pozitivní přístup k různorodé práci.

Jak se zaregistrovat?

Na Obrok je potřeba se přihlásit přes skautIS účet. Registrace na Obrok pro všechny servisáky a servisačky se spustí 18. listopadu 2023 v 17 hodin. Všechny potřebné informace jsou na stránkách Obroku pro servis tým: https://obrok24.cz/​pro-servisaky/

Proč jet na Obrok jako servis tým?

  • Seznámíš se se skautkami a skauty z celé České republiky.
  • Získáš nová přátelství.
  • Při plnění svých povinností si s dalšími lidmi ze servis týmu užiješ spoustu zábavy.
  • Celou akci prožiješ v duchu roverského hesla „Sloužím“. 
  • Zasadíš se o to, že se Obrok může konat a proběhne hladce.
  • Dostane se ti super zázemí i jídla po celou dobu konání Obroku.

Zdislava Matysková (Didi)