Po obnovení činnosti v roce 1968 byl vedoucím chlapeckého oddílu v Kyjově, vedoucím skautských táborů a členem okresní rady. Patří i k jeho zásluhám, že si ještě v roce 1970 celá řada činovníků složila vůdcovskou zkoušku. Bylo to v roce, kdy skautské myšlenky začaly být opět mocným nepohodlné. Toho se bratr Jestřáb nezalekl. Podporoval skautskou myšlenku a vyvíjel aktivity i v nelehké době totality, kdy byl Junák zakázán.
V roce 1989 se naplno zapojil do obnovování skautského hnutí nejen v Kyjově a na Kyjovsku, ale v celém okrese a také tehdejší skautské Masarykově oblasti, která zahrnovala okresy dnešního Jihomoravského kraje a okres Uherské Hradiště. Vykonal zde velmi mnoho obětavé práce a položil základy pro úspěšné fungování skautingu v celém okrese. Bez jeho přispění by nyní skauting v Kyjově a jeho širokém okolí pravděpodobně nebyl. V roce 1990 po obnovení skautingu byl vedoucím prvního skautského tábora. Ve středisku vykonával spoustu mravenčí, mnohdy neviditelné, ale důležité práce. Nejednou skauty i finančně podpořil, například při nákupu tábořiště, chaty Kukačky nebo projekt okresní základny ve Bzenci přívozu.
Jeho působení mělo přesah na celou Moravu a vlastně i celou Českou republiku. Aktivně působil jako výchovný zpravodaj Masarykovy oblasti a později krajské rady. Pořádal zdravotnické kurzy po celé Moravě a byl členem zdravotního odboru – ústředního orgánu Junáka – českého skauta.
Jestřáb byl neodmyslitelně spojen se vzděláváním v Junáku – čském skautu, jeho levici tisklo nespočet skautských bratrů a sester, když na čekatelských a vůdcovských kurzech předsedal závěrečným zkouškám. Byl instruktorem Valašské lesní školy a spoluzakladatelem a instruktorem lesních kurzů Velká Morava, kde se zapsal do srdcí řady účastnic a účastníků z celé republiky. Nezapomenutelná jsou jeho vyprávění o skautské historii, která se prolínala s jeho vzpomínkami na své skautování. Nelze zapomenout i na jeho odborné přednášky, například ze zdravovědy a první pomoci, myšlenkových základů skautingu, ale i prosté téma čištění a zprovoznění petrolejek byl s Jestřábem zážitek.
Jestřáb měl také schopnost úspěšně komunikovat a oslovovat o generace mladší instruktory i účastníky, být jim vzorem a příkladem. Kombinací jeho osobního kouzla, pedagogického nadání, smyslu pro humor a laskavosti si získal nejednoho z nás. Za svou dlouholetou a plodnou skautskou činnost získal Jestřáb řadu ocenění. Především však byl Jestřáb vždy na blízku, ochotou kdykoliv pomoci naplňoval skautské heslo Buď připraven!
Nespočet skautských akcí, ochotná a nadšená spolupráce, trvalý zájem o osud Junáka i jeho členů, lidský přístup, vysoký morální kredit a dobré skutky, to byl náš Jestřáb, výrazná a nepřehlédnutelná osobnost, od které jsme čerpali a učili se.
Dne 20. května jsme jej vyprovodili na jeho poslední cestě.
Milý Jestřábe, nezapomeneme na Tvůj odkaz, vynasnažíme se v srdcích dál zapalovat nové skautské pochodně na našich cestách, jako jsi to dělal Ty. Bratře Jestřábe, děkujeme.
Za skauty okresu Hodonín i střediska Kyjov
Mgr. Karel Ryba (Mýval)