Časopisy na téměř 60 tisíc adres, kniha, co se hned vyprodala, články z časopisů v audio podobě, otevření STS pro nové uživatele a mnoho dalšího. Prohlédněte si výročku TDC za rok 2021

TDC si klade za úkol vás kromě jiného zásobovat skvělými publikacemi a rozmazlovat vás příjemnými skautskými benefity. Posuďte sami, jak se nám to daří!

Výroční zpráva je zde k dispozici ve formátu PDF, k zobrazení, stažení, sdílení či tisku.

Skautské časopisy nabízí stále něco nového. Co třeba podcast?

Pět čísel časopisů bylo rozesláno průměrně na 57 259 adres. Kromě pravidelných příloh, drobných inzercí a katalogů rozesíláme i speciální vklady dle specifického zadání, například činovníkům dle funkce. V únoru jsme posílali leták k Družinovému systému, v dubnu Speciál Kmene dospělých, v červnu Výroční zprávu Junáka, Družinový kalendář, krizový lístek a leták propagující STS, v říjnu Roverský diářRoverský začátek a v prosinci publikace Jak mluvit o Skautingu, Skautská pátrání a přehled Vzdělávacích akcí. Rozjeli jsme podcasty Po uši ve skautu – články ze skautských časopisů v audio podobě.

Skautská telefonní síť (STS) je opět otevřena novým uživatelům

Na začátku roku jsme uzavřeli smlouvu s novým operátorem – Vodafone. Tím se podařilo prolomit limit 10 000 hlasových čísel a do STS mohou vstupovat noví uživatelé, kteří si mezi sebou nejen volají, ale nově i posílají SMS zdarma bez omezení. Informace najdete na skaut.cz/​sts.

Vydané nové knihy

Po třiceti letech se nového vydání dočkala „bible“ českého skautingu – Základy junáctví. Velmi úspěšným vydavatelským počinem byla sbírka skautských komiksových stripů Buď pobaven v originálním formátu, vyprodaná a dotištěná dva měsíce po vydání. Vyšla publikace Jak mluvit o skautingu – rady, tipy a návody, jak představit skauting světu.

Většina vydaných knih je k dispozici také v elektronické podobě. Příručky a metodiky zdarma na skaut.cz/​obchod; beletrie, deníky a rozhovory na kosmas.cz nebo palmknihy.cz (placené).

Skautská média a sociální sítě rostou

Na Facebookovém profilu Junáka – českého skauta nás sleduje již 47 560 lidí, na Instagramu 22 100 lidí, na Twitteru 11 100 lidí. Tým externí komunikace se také intenzivně věnuje projektům služby společnosti, v roce 2021 byla stále jednou z hlavních skautská pomoc Lince seniorů a také podpora skautských dobrovolníků pomáhajících na Hodonínsku po ničivém tornádu.

Skautská energie v komplikované situaci?

Po osmi velmi úspěšných letech čekala projekt Skautské energie v roce 2021 tvrdá zkouška. Dodavatel Kolibřík Energie v půlce října ukončil zákazníkům dodávky elektřiny a plynu a všechna naše odběrná místa přešla pod dodavatele poslední instance. Udělali jsme maximum pro to, abychom odběratelům Skautské energie v komplikované situaci pomohli a dobré jméno Junáka neutrpělo. S osobním nasazením jsme provozovali krizovou infolinku, sehnali nové dodavatele a začali pracovat na právním vymáhání škody na původním dodavateli, který nedostál smlouvě. Nabídku na přechodné řešení u nových dodavatelů využilo cca 18 tisíc zákazníků.

Informace o Tiskovém a distribučním centru (TDC) najdete také na Křižovatce. Neváhejte také prozkoumat sekci, která se tématu věnuje. Zde najdete vždy aktuální a relevantní informace.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule) redaktorka interní komunikace