Nejspíš tě neminula alespoň jedna z akcí jako MiQuik, KORBO, OBROK, CVVZ, JOTA-JOTI, Skautský muzikál, CEJ, WSJ, NSJ, VSJ a další. Jde o úžasné akce, které si vždy užiješ na maximum. A mít na nich s sebou telefon se vyplatí. Využiješ ho na řadu věcí. K některým z nich budeš potřebovat internet. Levná data pořídíš díky Skautské telefonní síti spolu s výhodným voláním a SMS (celkově ušetříš 40 až 70 % oproti běžně dostupným tarifům). Mrkni se na ceník do SkautISu.
Kontakty, komunikace, koordinace
Na velkých akcích se každou chvílí zapovídáš, zastavíš se u stánku, odskočíš si. Ani nemrkneš a poztrácí se ti zbytek kamarádů. Ať už si píšete SMS, nebo máte hromadný chat na Instagramu/Messengeru/WhatsApu či kdekoli jinde, telefon se v dnešní době vážně hodí. Navíc si během akce můžete sdílet memečka real-time. 🙂 Pokud byste byli někde, kde nefunguje mobilní signál (typicky železobetonové budovy), můžete využít offline chat Signal, který využívá wifi síť vytvořenou telefony. Dosah je až 100 metrů.
Neméně se telefon hodí na zrušení jízdenek, když se rozhodnete jet jiným spojem či využít nabídku sdílené dopravy u nových přátel. Také se ti může stát, že na programech bude probíhat hlasování skrz telefon, bude sdílený dokument či třeba rozšiřující informace pod QR kódem. U různých přednášek a povídacích bloků pro velké publikum jsou oblíbené i služby jako Sli.do, kde se díky telefonu můžeš zapojit i ty. Pokud jedete na akci s celým oddílem nebo třeba s družinou, tak jistě oceníš přehled v docházce a kontaktech na rodiče dětí. V takovou chvíli se hodí Levitio.
Budeš se pohybovat na místě, kde potkáš hromadu lidí. Určitě se hodí zapsat si kontakty, webové stránky oddílů, přidat se na sociální sítě, vyměnit si e-maily. K tomu můžeš využít i funkci poslání vizitky, kterou má každý smartphone.
Parádní aplikace
Na skoro každé velké akci využiješ čtečku QR kódů a fotoaparát. Existuje ale řada dalších aplikací, které se mohou hodit. Hraje na akci písnička, co se ti líbí, ale nepoznáváš ji? Využij rozpoznávání hudby skrz Shazam (Google Play / App Store) . Potřebuješ k tomu ale zapnutá data. Díky STS je máš ale za pakatel.
Pro orientaci se ve městech či na velkých prostorech třeba na Světovém skautském jamboree určitě poslouží mapy v telefonu. Papírové mapy se mnohdy poztrácí či poničí.
Pro případ, že by se stal nějaký úraz, určitě doporučujeme aplikaci Záchranka. Na akci jsou jistě zdravotníci, ale každá minuta může být rozhodující. Když se něco děje, nečekej a volej. Aplikaci si pak ponech v telefonu napořád.
Pokud chceš mít neustále přehled o tom, kde kdo z tvých přátel zrovna je, nainstalujte si aplikaci Find My Friends (Google Play / App Store) nebo Life360 (Google Play / App Store).
Platíte jeden jídlo, druhý zmrzku a třetí pěkný skautský merch? Než na konci akce sčítat kdo co komu má zaplatit součtem z paragonů, je jednodušší použít aplikaci, která sama počítá kdo co komu má dát. Nejpoužívanější jsou Settle Up (Google Play / App Store) a Splid (Google Play / App Store).
Chci se připojit k STS
Připoj až 6 dalších čísel
Za TDC
Ondřej Turek – Opičák