Přihlas se: Základy krizové intervence pro skautské vedoucí, 24.-26. 3. 2023

Víkendový kurz proběhne o víkendu 24.-26. března 2023 v Nymburku a je určen všem vedoucím, kteří občas potřebují ve svých oddílech vést těžké rozhovory – tj. rozhovory plné silných emocí, rozhovory o náročných tématech nebo o tom, co moc trápí jejích členy i další členy vedení.

V kurzu vedeném zkušenými psychology a skautskými lektory, se naučíš, jak takové rozhovory vést. Osvojíš si strukturu krizového rozhovoru (čím začít, jak postupovat, jak rozhovor ukončit), základní techniky pro vedení rozhovoru (zejména principy aktivního naslouchání a práce s emocemi) i to, s kým vším mimo postiženého pracovat ve chvíli, kdy nastane těžká situace.

Celý kurz je postaven prakticky, pracuje s konkrétními kazuistikami ze skautského prostředí a jeho velkou část tvoří nacvičování náročných rozhovorů.

Přihlásit se mohou všichni skautští vedoucí se zájmem o téma, a to nejpozději do 28. února 2023 vyplněním tohoto krátkého dotazníku: registrace zájemců o kurz Základy krizové intervence pro skautské vedoucí.

V případě naplnění kapacity kurzu budeme přijímat další přihlášené jako náhradníky - Tvoji přihlášku Ti závazně potvrdíme emailem.

Pokud máš jakékoliv dotazy ke kurzu nebo přihlašování, napiš nám na: bezpeci@skaut.cz

Bára Lucká, instruktorka Gemini, psycholožka - odborná garantka kurzu
Janka Jirasová, zpravodajka VRJ pro dospělé