Potřebujete investiční vybavení? Požádejte si v nové výzvě MŠMT!

Očekávané druhé kolo investiční výzvy MŠMT je tu! Požádejte si o dotaci na pořízení dlouhodobého hmotného majetku jako jsou hangáry, teepee, lodní kontejnery nebo třeba přívěsy na lodě.

Nová investiční výzva je zaměřená na pořízení dlouhodobého majetku sloužícího k přímé činnosti s dětmi a mládeží nebo k zajištění energie či úspoře energií.

Lže žádat o dotaci 50 - 250 tis. Kč a minimální spoluúčast je 25% z vlastních zdrojů, sponzorských darů nebo dalších dotací mimo státní rozpočet.

Celková alokace činí 5 mil. Kč, může se případně zvýšit v závislosti na rozhodnutí o státním rozpočtu.

Žádat mohou jednotky, které existují více jak 5 let a mají v okamžiku podání alespoň 30 členů ve věku 6-26 let.

V rámci výzvy může každá OJ požádat o podporu na financování pouze 1 ks majetku:

Stroje:

• náhradní zdroje elektrické energie – elektrocentrály,  motorgenerátory, zabezpečovací systémy v případě výpadků dodávky elektrického proudu;
  • stroje sloužící k údržbě nemovitostí a pozemků (např. sekačka na trávu, zahradní traktor).

Ostatní dlouhodobý hmotný majetek:

• velkoprostorové stany, teepee;
  • lodě;
  • nové nebo nově repasované lodní kontejnery pro skladování vybavení;
  • přívěsy pro přepravu materiálu nebo pitné vody;
  • gastro vybavení;
  • keramické pece;
  • přenosné (mobilní) solární elektrárny včetně bateriového úložiště (solární set);
  • nádrže na vodu;
  • mobilní úpravny pitné vody.

Za neuznatelné se v rámci výzvy považují výdaje na:

• osobní vozidla, nákladní vozidla, motocykly, traktory a ostatní dopravní prostředky a stroje s výjimkou strojů vyjmenovaných v části uznatelné výdaje;
  • nákup nemovitostí;
  • materiál, neinvestiční vybavení a sportovní vybavení s výjimkou lodí;
  • pořízení a obnovu dlouhodobého hmotného i nehmotného majetku kategorií ICT, vč. drobného hmotného majetku a materiálu;
  • další majetek, který není uveden mezi uznatelnými výdaji.

Pravidla výzvy

limit poskytnuté dotace je

• minimálně 50 000 Kč
  • maximálně 250 000 Kč

výše podpory maximálně 75%, tzn. je nezbytná spoluúčast 25%

ukončení realizace do 30.6. 2025

upřednostněny budou projekty:

• kde bude investice znamenat provozní úspory,
  • v žádosti bude kvalitně popsán záměr projektu,
  • jednotek, které mají průměrný vyšší počet dětí a mládeže zapojených do činnosti,
  • které budou intenzivněji nabytý majetek využívat.

Jak si o dotaci zažádat?

Koncept žádosti (word, pdf) odešlete do 13.10.2024 na ústředí na email ekonomicke@skaut.cz, které vám po kontrole vystaví souhlas hlavního spolku (povinná příloha). Poté ji sami odešlete na MŠMT prostřednictvím elektronického systému ISPROM nejpozději do 31.10. 2024. ISPROM vám vygeneruje žádost v pdf, kterou následně podáte elektronicky prostřednictvím datové schránky nebo fyzicky na MŠMT. Kopii také odešlete mailem na ústředí pro evidenci.

Doporučujeme založit si profil v ISPROMu a vyplnit ho s dostatečným předstihem. Návod najdete zde a v případě potřeby nás neváhejte kontaktovat.

Jak dotaci vyúčtovat?

• vyúčtování předkládáte přímo MŠMT na základě pokynů, které budou součástí Rozhodnutí o přiznání dotace.

V případě dalších dotazů či nejasností se obraťte na ekonomicke@skaut.cz

Barbora Kunstovná - Kuře

asistentka projektů