Jak řešit krizové situace na táboře a jak zajistit pojištění

Každoročně je letní období plné očekávání. Těšíme se na sluníčko, prázdniny a v neposlední řadě tábor. Nechceme si připustit, že by se mohlo stát něco, co by nám vše pokazilo. Připomeňme si, jak na řešení krizových situací.

Co nezapomenout přečíst, nainstalovat a uložit?

Odškrtávej ze seznamu:

Uložit si telefonní číslo na Skautskou krizovou linku: 737 205 520.
Přečíst si Jak jednat v krizi.
Stáhnout si do telefonu aplikaci Záchranka.
Prostudovat si, jak postupovat v případě úrazu, tj. vím, že máme úrazové pojištění, vím komu napsat a vím komu zavolat.
Ověřit si, zda má vaše jednotka zřízeno pojištění majetku:
  • pokud ano, nastudovat si, co máš v případě pojistné události dělat
  • pokud ne, podívej se na křižovatku, projdi si záložku co pojištění zahrnuje a rozhodni se svojí SRJ, zdali se připojíte
  • víš o speciální "skautské" části pojistky?
Zamyslet se, zda není někdo další, kromě vedoucího a jeho zástupce, kdo by potřeboval pojištění odpovědnosti, např. plnoletý rover.
Ujistit se, když jedete za hranice, že víte co dělat, když se něco stane. Cestovní pojištění pomůže při zranění i škodě.
A poslední, to nejdůležitější. Užij si léto a v případě potřeby nám napiš.

Email: ekonomicke@skaut.cz
Tel: 774 260 960