Podpoř regionální workshopy, hledá se jejich koordinátor/ka. Jsi to ty?

Ze zkušeností některých krajů, které organizují pravidelné společné setkávání činovníků, se ukazuje, že regionální vzdělávání dává smysl. Mohou se rozjet nové spolupráce mezi blízkými jednotkami, okres/kraj může získat nové poptávky, v čem oddíly a střediska potřebuji podpořit a mnoho dalšího.

Nyní v rámci podpory regionálních setkávání nabízíme pro celodenní (nebo delší) akce propojení témat z oblastí péče o dobrovolníky, podpory výchovy a bezpečného skautingu, tzv. 3v1.

A právě proto hledáme někoho, kdo rád komunikuje a stane se propojkou mezi lektorkami, lektory a potřebami skautek a skautů přímo u nich na domácí půdě v rámci těchto regionálních setkání.

Jak probíhá koordinace regionálních workshopů:

• Je třeba reagovat na příchozí poptávky se zájemci, kteří píší na e-mail a zjistit základní informace.
  • Poté se spojíš s konkrétními odbory (pro personalistiku a bezpečí) a domluvíš lektory a lektorky na poptávaná témata v daný termín.
  • Následně propojíš domluvené lektory a lektorky se zájemcem pro upřesnění domácí situace a zaměření v daném tématu.
  • Průběžně budeš komunikovat s lektorkami a lektory, předávat jim praktické informace a zjišťovat, zda něco nepotřebují, třeba pomoct vyplnit cesťák.
  • Podpoříš taky propagaci toho, aby všichni věděli, že vůbec možnost lokálních workshopů existuje.
  • Zaměříš se na propagaci konkrétních volných termínů, proto budeš dobré znát různé skautské kanály.

Je to dobrovolnická práce, která ti dopřeje:

• možnost být osobně u některých workshopů, pokud budeš chtít.
  • být v kontaktu s hodně lidmi a poznat skauty a skautky z celé republiky.
  • podpořit regionální setkávání skautů a skautek, pokud v tom vidíš smysl.

Časový horizont:

• první workshopy by probíhaly na podzim 2024
  • celkově bychom je nabízeli po dobu min. dvou let

Pokud tě láká si roli vyzkoušet, ráda ti povím víc. Stačí napsat na lide@skaut.cz do 30.6.2024. Můžeme si krátce zavolat a zjistit, jestli tvá očekávání ladí a jak bychom se do spolupráce mohli pustit.

Kateřina Slavíková - Kačka
koordinátorka personalistických workshopů