NOVÉ TERMÍNY: kdy proběhne workshop k družinovému systému u vás?

„Náš systém se dá posunout na úplně jinou úroveň. Workshop mi dal spousta podnětů, které určitě vyzkoušíme v našem oddíle, “ říká Čikula ze střediska Willi Líbeznice. A co si z workshopu odneseš ty? Mrkni na nové termíny od začátku školního roku a domluv ten pravý pro vaši oddílovou radu či středisko. 

Reakce Čikuly není ojedinělá. Podobných reakcí o přínosnosti workshopu a podnětném setkání a lektorech je celá řádka. Chceš workshop i u vás? Nyní máš k dispozici další termíny: hodí se vám září, říjen, listopad či prosinec?

23 nových termínů

a možná jich pár dalších přibude na individuální poptávku. Aneb, lektoři nabízí od září do prosince své volné kapacity během víkendů. Vybereš si? 

Pokud ne a nebo je tvůj ideální termín obsazen, neváhej napsat na ds@skaut.cz a nějak se domluvíme. 

O workshopu jsem ještě neslyšel/a…chci vědět víc!

Pro koho je workshop určen?

Workshop je pro vedoucí oddílů, jejich zástupce a další členy týmu vedení oddílu (15+), kteří pracují s výchovnou kategorií skautek a skautů. 

Pokud vedeš smíšený oddíl (1–2 skautské družiny a k tomu vlčata a světlušky), určitě také přijď.

Co na workshopu získáš?

  • ucelenou představu o přínosu družinového systému pro holky a kluky v tvém oddílu, tebe jako vedoucího a oddíl jako takový
  • prostor pro zamyšlení se nad tvým oddílem a ujasnění si, co konkrétně chceš v oddíle zachovat a co změnit
  • prostor pro společnou tvorbu konkrétního plánu (čím víc vás z oddílové rady na workshopu bude, tím líp ;-))
  • čas pro váš tým, který někdo nachystal pro vás
  • další podporu a konkrétní pomůcky k podpoře skautských družin

Jak se workshopu zúčastnit?

  1. Dohodněte se na středisku, okrese popř. napříč několika sousedními středisky, že o workshop stojíte a kdo si ho vezme na starosti jako organizátor. Minimální počet účastníků semináře je 15, proto se většinou vyplatí spojit více středisek nebo celý okres.
  2. Vyplňte v roli organizátora přihlášku na webu. V ní vyberte preferovaný termín z nabízených, uveďte místo konání a další potřebné informace.
  3. My vás kontaktujeme, potvrdíme si termín, čas, blíž se domluvíme na tom, co je potřeba zařídit na vaší straně. Po této domluvě budete mít workshop napevno rezervovaný.

Zkušení lektoři za vámi přijedou (případně budou online – podle stavu epidemie) a stráví s vámi 8 hodin. Během nich si týmy vedení oddílů s lektorskou podporou vytvoří plán k posílení družinového systému ve svém oddíle. 

Pomůžeme i s financemi a občerstvením! >> Podrobněji o uspořádání workshopu pro vaši jednotku.

Váš programový tým ústředí

Akci pořádá Junák – český skaut, z.s. ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže.

Workshopy jsou spolufinancovány: