Nová metodika pro revizní komise je tu

Revizní komise vykonávají vnitřní kontrolu v našich organizačních jednotkách. RK i vedení OJ mají stejný zájem. Chtějí, aby bylo vše v pořádku a OJ se vyvarovala možným problémům. Nyní jim v jejich důležité a zodpovědné funkci bude pomáhat nová metodika.

V běžných situacích je úkolem revizní komise (dále RK) ve spolupráci s vedením jednotky, pracovat na stabilní, dobré úrovni hospodaření, administrativních a procesních věcí (případně jejich zlepšování). V krizových situacích má pak RK povinnost upozornit na zásadní pochybení vedení jednotky i nadřízené organizační úrovně.

Začínat v nové funkci je určitě příjemnější, když máte o koho a o co se opřít. Proto začínajícím RK s prvními kroky ve funkci pomůže Křižovatka; současnou podporu pak shrnuje článek na Zpravodajství. A nyní tuto podporu doplňuje nová metodika pro vnitřní kontrolu.

Metodický materiál rozděluje kontrolu OJ na jednotlivé oblasti/​témata - od úvodních informací o OJ, přes kontrolu pokladny až po návod, jak na kontrolu účetních výkazů OJ. Materiál může RK použít po jednotlivých částech, nejlépe však bude fungovat jako celek. Pro každou oblast je v metodice uvedeno:

• hospodářské shrnutí