Koronavirová pravidla pro skautskou činnost od 22. listopadu 2021

Od tohoto týdne platí nová skautská koronavirová pravidla. Velké změny jsou dvě, dále v nich najdete i doporučení Výkonné rady při rozhodování o pořádání akcí nebo návod na postup při výskytu nákazy v oddíle nebo jeho okolí.

Platnost PCR testu (platnost 72 hodin) je nově možné pro povinné prokázání bezinfekčnosti použít pouze pro osoby do 18 let (příp. dospělé osoby se zahájeným očkováním). Antigenní test už pro povinné prokázání bezinfekčnosti není možné použít nikde. Pokud akce vyžaduje prokázání bezinfekčnosti, dospělí bez očkování nebo prodělané nákazy se nemohou zúčastnit. Při schůzkách je třeba používat ve vnitřních prostorách ochranu dýchacích cest, pokud jsou rozestupy menší než 1,5 metru. Výjimku mají děti před nastoupením povinné školní docházky.

Další změny, základní pravidla, způsoby prokázání bezinfekčnosti a další důležité informace naleznete v celé verzi nových pravidel zde na Křižovatce.

Petr Vaněk – Permi | koronavirus@skaut.cz místostarosta a koordinátor koronavirových aktivit


Kam dál?