Již známe výsledky z registrace 2022!

Mnohaletý růst zájmu o skauting trvá a pokračoval dokonce i během pandemie. Skautek a skautů v Junáku - českém skautu je nyní 73 315.

Máme za sebou další náročný rok a v organizaci je o 4 513 více než před rokem - aktuální meziroční nárůst byl dokonce nejvyšší za 20 let. Junák – český skaut má dnes o 75 procent více členů než před 15 lety a české skautské hnutí roste nejrychleji v Evropě.

Po předchozím roce, kdy sice organizace také celkově mírně rostla, ale v některých mladších kategoriích došlo k dílčímu propadu, můžeme nyní s radostí konstatovat, že v registraci 2022 došlo k pozitivnímu růstu napříč všemi kategoriemi.

Děkujeme všem, bez jejichž důvěry, podpory, energie, času či oddanosti by to nebylo možné! Skvělým dobrovolnicím a dobrovolníkům, skautským rodičům, obcím i krajům, všem dárcům i státu, který skauting podporuje.

Základní přehled výsledků registrace 2022

Pojďme si na několika základních přehledech ukázat, jak se opět po roce proměnila naše organizace vzhledem k množství členek a členů, počtu oddílů a nebo i rozmístění členské základny do skautských krajů.

Celkový počet registrovaných osob

Počet registrovaných jednotek

Počty příchozích nováčků dle registrace 2022

Počty osob dle věku ve skautských krajích

Přehled výsledků registrace

Stáhněte a prohlédněte si jednostránkový přehled základních čísel a výsledků registrace 2022.

Kromě výše odkazovaného základního přehledu výsledků registrace, už nyní skautský datový tým začal pracovat na komplexních zprávě k registraci 2022. Půjde-li vše dle plánu, přibližně v polovině roku 2022 ji zveřejníme a dáme k dispozici široké skautské veřejnosti.

Pokud si zatím chcete ukrátit čekání na letošní zprávu o stavu organizace, připomínáme, že na webu otevřených dat (opendata.skaut.cz) najdete ke stažení všechny analýzy registračních dat i z minulých let (nově včetně analýz ke kapacitám vzdělávání).

Jan Chmelař
asistent organizačního zpravodaje