Jaký byl váš skautský rok 2022? To ostatním napoví výroční zpráva!

Nenechávejte si vaše úspěchy a radosti jen pro sebe! Využijte šablony v Canvě a vytvořte si elegantní výroční zprávu snadno, rychle, pěkně, efektivně. Oslovte skautské rodiče, vedení obce i potenciální sponzory a dejte okolí vědět, jaký byl váš rok 2022!

Jednoduše i bez grafika!

Vlastní ohlédnutí za uplynulým rokem si jednoduše vytvoříte díky připraveným šablonám v Canvě. Nepotřebujete k tomu žádné velké grafické dovednosti ani speciální programy. Postačí vám přístup k našemu společnému skautskému účtu, dobrý obsah a trocha času.

Šablonu delší výroční zprávy najdete zde.
Šablonu kratší výroční zprávy najdete zde.

Co do výročky dát?

Nejste si jistí, jak oslovit veřejnost? Váháte, jaké fotky do výročky vybrat? Nevíte, jak skauting přiblížit čtenáři, který o něm nic neví? Vezměte si k ruce příručku Jak mluvit o skautingu plnou rad, tipů i návodů, jak představit skauting světu. Elektronickou verzi příručky si můžete prohlédnout a stáhnout zde.

Chcete toho říct víc?

Výroční zprávy středisek, okresů nebo krajů mají často větší nároky než papír o rozsahu jedné skládací “harmoniky”. V takovém případě můžete vysázet nový dvojlist zvolené výročky. Doporučujeme ale přemýšlet o tom, co čtenáři výroční zprávy skutečně ocení – většinou totiž dává smysl množství textu spíše redukovat, i když bychom toho sami chtěli říct mnohem víc.

Nemáte přístup do skautské Canvy?

Ke skautským šablonám se dostanete jen přes společný skautský účet. Všechny potřebné informace o tom, jak požádat o přístupové údaje a jak účet používat, najdete v tomto článku na skautské Křižovatce.

Výroční zpráva Junáka – českého skauta

Už brzy se můžete těšit na oficiální výroční zprávu naší organizace za rok 2022 v tištěné i elektronické podobě. Teď je ale připravena k veřejnému připomínkování, do kterého se můžete zapojit i vy! Více informací najdete tady.

Hana Kolářová – Hadka | Redaktorka externí komunikace
hana.kolarova@skaut.cz