Jak zpestřit tábor? Píšeme táborovou knihu, buď u toho s námi

Máš rád tábory? Baví tě jejich atmosféra, fascinují tě velké stavby i malé vychytávky? Užiješ si rozhovor o tom, jak to dělají jinde a chceš vědět o všem, co je kde na táboře nevšední? Pak tě vyzýváme: Přidej se k nám a pojď tuto knihu dostat na svět!

Cílem připravované publikace je poskytnout inspiraci a motivaci, ze které budou moci čerpat všichni, kdo tábory vymýšlí, připravují a kteří skutečně táboří. Publikace nabídne rozsáhlou paletu nevšedních možností, jak tábor zpestřit.

Jsme přesvědčeni, že na táborech a v oddílových archivech se skrývají opravdové poklady, ať už ty odzkoušené časem, nebo úplné novinky. Je skvělé se vzájemně inspirovat a  obohacovat. Díky tomu si usnadníme práci, nebo před sebe naopak postavíme novou výzvu.

Taková kniha k sobě potřebuje tým lidí, kteří o ni budou pečovat během celého procesu. Chystáme se ji vydat tak, aby byla skautům k ruce při plánování táborů na rok 2023. Láká tě přidat ruku k dílu? Napiš nám.

Jak to bude vypadat?

Hledáme tým dobrovolníků, který bude mít v období leden – březen možnost:

  • podílet se na koncepci celé knihy
  • sbírat tipy na příspěvky do publikace (fotky, texty zajímavých věcí)
  • vést rozhovory s vedoucími rozličných táborů a vybírat hlavní myšlenky
  • aktivně vyhledávat kontakty lidí, se kterými je dobré se spojit
  • evidovat souhlasy k publikaci fotografií, dohledávat skutečné autory fotografií
  • aktivně vyhledávat zdroje k myšlenkám (“Nedělal tuto věc už náhodou někdo? Slyšel/​a jsem o tom…”)

Umíme se přizpůsobit tvým časoprostorovým možnostem, neboj se. Jediné, co potřebuješ, je mít nadšení do celého tématu táborů a motivaci hledat novou inspiraci. 

Míru objemu práce si společně nastavíme, pokud je pro tebe limitující čas, ozvi se nám. Společně se domluvíme, zda knize věnuješ hodin deset, nebo milion.

Jak se přidat?

Napiš nám na e-mail ondrej.turek@skaut.cz, že by ses rád/​a stal/​a součástí týmu, my se s tebou spojíme a společně se domluvíme na všem potřebném. Do e-mailu nám prosím napiš i krátkou zmínku o tom, proč se chceš do týmu přidat a hrubý odhad časových možností.

Budeme se těšit na spolupráci!

Za Tiskové a distribuční centrum (TDC)
Opičák (Ondřej Turek)