Zviditelněte svůj oddíl: Jak využít tiskovou zprávu pro nábor nových členů

Hledáte nové členy pro váš skautský oddíl? Dejte o sobě vědět světu! Připravili jsme pro vás vzorovou tiskovou zprávu, kterou můžete snadno upravit a rozeslat místním médiím a online platformám. Ať už pořádáte velkou náborovou akci, nebo jen chcete zviditelnit váš oddíl, tisková zpráva je skvělý způsob, jak oslovit nové zájemce.

Jak se vzorovou tiskovkou pracovat?

• Upravte šablonu zprávy tak, aby vám vyhovovala (hlavně) všechna žlutá místa, pokud nemáte Microsoft Word, můžete poslat výsledný text i v těle emailu.
  • Pokud máte možnost, dejte do těla emailu citaci některého z členů nebo členek, kterých se zeptáte, co je na skautu nejvíc baví.
  • Vyberte pár fotek ilustrující vaši činnost (měly by evokovat alespoň jedno z klíčových slov “dobrodružství – kamarádi – příroda” a mělo by z nich být poznat, že jsou na ní skauti – ideálně podle šátku).
  • Fotografie (cca 5 opravdu kvalitních) pošlete spolu se zprávou a nezapomeňte na sebe v emailu uvést kontakt včetně telefonu.

Vzorová tisková zpráva ke stažení

Komu ji poslat?

• S velkou pravděpodobností ve vaší obci/​městské části vychází nějaký místní zpravodaj, který vydává radnice – kontakt na redakci tedy zjistíte např. na stránkách radnice.
  • Místnímu Deníku nebo místnímu Týdeníku (kontakty najdete na: https://www.vlmedia.cz/​kontakty/​regiony).
  • Webům, které se zabývají děním ve vaší obci (nemusí jít o web radnice).
Stále se můžete registrovat k pořádání náborové akce:

Náborový balíček základních materiálů zdarma

Potřebujete poradit? K dispozici je vám skautská tisková mluvčí:
Barbora Trojak e-mail: barbora.trojak@skaut.cz tel: 731 403 647