Hledáme novou posilu na pozici asistent/ka vzdělávání

Máš chuť stát se součástí týmu, který formuje budoucnost skautského vzdělávání v Česku? Chceš podporovat vznik nových vzdělávacích akcí a jejich realizaci napříč celou republikou? Hledáme někoho, kdo má nejen organizační talent a nadšení pro práci s lidmi, ale také znalost a vlastní zkušenost se skautským vzděláváním.

Jako asistent/​ka vzdělávání se budeš podílet na podpoře našich dobrovolnických týmů, vytváření metodických materiálů a rozvoji skautského vzdělávání. Pokud hledáš smysluplnou práci, kde se tvoje nápady a energie skutečně uplatní, jsi na správném místě!

Náplň práce:

  • Administrativní podpora vzdělávání

    • administrace udělování OČK
    • administrativní podpora pro čekatelské a vůdcovské zkoušky pořádané dobrovolnickými týmy (administrativa ve skautISu, koordinace rozpočtů, vyúčtování a další)
    • příprava dílčích materiálů pro posouvání změn ve skautském vzdělávání
  • Organizační podpora vzdělávacích akcí

    • Organizace vzdělávacích akcí - řízení dobrovolnických týmů

      • Ústřední lesní škola
      • Seminář OČK
      • případně další
  • Podpora navyšování kapacit skautského vzdělávání a hledání nové podoby skautského vzdělávání skrze personalistickou, plánovací a organizační agendu zajišťovanou Kanceláří ústředí

    • komunikace s dobrovolníky
    • podpora nových dobrovolnických projektů
    • moderování tematických online setkání
  • Podpora produkce vzdělávacích materiálů

    • spolupráce s TDC na vzniku vzdělávacích videí, podcastů a textů
    • koordinace vzniku studijních textů

Smluvní podmínky:

  • Rozsah úvazku: Poloviční úvazek (20 hodin týdně) s možností navýšení na 75 % po úspěšném zapracování.
  • Nástup: Leden 2025, případně dle dohody i dříve.
  • Doba trvání: Smlouva na dobu určitou – 1 rok s možností prodloužení na dobu neurčitou.
  • Místo výkonu práce: Není nutné být fyzicky přítomný v Kanceláři ústředí v Praze. Rádi přivítáme uchazeče z celé České republiky.
  • Pracovní doba: Flexibilní, nicméně komunikace s dobrovolníky může vyžadovat práci i o večerech a víkendech.

Co požadujeme:

  • Aktivní zkušenost v roli skautského vzdělavatele.
  • Orientace v systému vzdělávání Junáka - českého skauta.
  • Přehled o skautských kurzech.
  • Komunikační dovednosti, příjemné vystupování.
  • Organizační schopnosti, zkušenost se sestavovaním a vedením týmu, s plánováním a koordinací týmové práce.
  • Znalost dramaturgie v kontextu vzdělávacího kurzu.
  • Schopnost samostatné systematické práce.
  • Dobrá znalost práce na PC.

Výhodou je:

  • Instruktorská kvalifikace Junáka - českého skauta.
  • Znalost prostředí Google Suit, skautISu, Skautské Křižovatky.

Co nabízíme:

  • Možnost vytvořit významnou podporu pro skautské vzdělávání.
  • Osobní rozvoj v oblasti projektového řízení a komunikace.
  • Velmi pestrá práce, prostor pro realizaci vlastních nápadů.
  • Práci v nevelkém a příjemném kolektivu.
  • Zázemí velké neziskové organizace s dlouholetou tradicí.
  • Zaměstnanecké benefity (volno v obecném zájmu, možnost pracovat na dálku, pružná pracovní doba, příspěvek na stravování a sport)

V případě zájmu se nám ozvěte již nyní, svůj životopis, přehled skautské praxe včetně zkušeností se skautským vzděláváním a krátký motivační dopis zašlete nejpozději 10. 11. 2024 na adresu: kancelar@skaut.cz.

Vendula Pětníková,
vedoucí Kanceláře ústředí