Hledáme novou posilu na pozici asistent/ka vzdělávání

Chceš se věnovat podpoře vzdělávacích akcí, jejich rozvoji a koordinaci po celé ČR? Pak čti dál a přemýšlej, zda se chceš stát členem/kou našeho týmu.

Pracovní náplň

  • Administrativní podpora vzdělávání

    • Administrace udělování OČK
    • Administrativní podpora pro čekatelské a vůdcovské zkoušky (nikoliv kurzy) pořádané dobrovolnickými týmy (administrativa ve skautISu, koordinace rozpočtů, vyúčtování a další)
  • Organizační podpora vzdělávacích akcí

    • Organizace vzdělávacích akcí - řízení dobrovolnických týmů

      • Ústřední lesní škola
      • Seminář OČK
      • případně další
  • Podpora navyšování kapacit skautského vzdělávání a hledání nové podoby skautského vzdělávání skrze personalistickou, plánovací a organizační agendu zajišťovanou KUJ

    • Komunikace s dobrovolníky
    • Podpora nových dobrovolnických projektů
    • Moderování tematických online setkání
  • Podpora produkce vzdělávacích materiálů

    • Spolupráce s TDC na vzniku vzdělávacích videí, podcastů a textů
    • Koordinace vzniku studijních textů

Úvazek

  • 0,5 úvazku (postupné navýšení z menšího úvazku během zapracování)
  • Volná pracovní doba – komunikace s dobrovolníky předpokládá práci o víkendech a po večerech
  • Nástup: leden 2024 (nebo dle dohody)
  • Doba trvání: na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou
  • Místo výkonu práce není nutně vázané na Kancelář ústředí v Praze. Vítáme uchazeče z celé ČR

Požadované

  • Aktivní zkušenost v roli skautského vzdělavatele
  • Základní orientace v didaktických principech
  • Orientace v systému vzdělávání Junáka - českého skauta
  • Přehled o skautských kurzech
  • Instruktorská kvalifikace Junáka – českého skauta výhodou
  • Komunikační dovednosti, příjemné vystupování
  • Organizační schopnosti
  • Zkušenost se sestavovaním a vedením týmu, s plánováním a koordinací týmové práce
  • Schopnost samostatné systematické práce
  • Ochota pracovat i o víkendech a po večerech
  • Ochota cestovat – účast na některých poradách týmů a na některých setkáních nově vznikajících kurzů

Co nabízíme:

  • Možnost vytvořit významnou podporu pro skautské vzdělávání
  • Osobní rozvoj v oblasti projektového řízení a komunikace
  • Velmi pestrá práce, prostor pro realizaci vlastních nápadů
  • Zázemí velké neziskové organizace s dlouholetou tradicí
  • Zaměstnanecké benefity (volno v obecném zájmu, možnost pracovat na dálku, pružná pracovní doba, příspěvek na stravování a sport)

V případě zájmu se nám ozvěte již nyní, svůj životopis, přehled skautské praxe včetně zkušeností se skautským vzděláváním a krátký motivační dopis zašlete nejpozději do 20. 11. 2023 na adresu: kancelar@skaut.cz.

Vendula Pětníková,
vedoucí Kanceláře ústředí