Hledáme posilu na pozici Asistent*ka zahraničí

Vidí tvá skautská duše smysl pro podporu zahraničních dobrodružství a organizační schopnost ti leží v krvi? Zajímá tě a orientuješ se v tom, co se děje ve skautském zahraničí? Máš chuť pomoci skautkám a skautům objevovat nové horizonty? Pokud jsi třikrát odpověděl*a ano, možná chceme právě tebe!

Do naší kanceláře v samém srdci Prahy hledáme nového kolegu*kolegyni, která na poloviční až celý úvazek povede agendy spojené s mezinárodními vztahy organizace. Budeš pomáhat českým kontingentům vyjíždějícím na zahraniční akce i organizačním týmům mezinárodních akcí hostovaných v ČR. Nabízíme práci, která má smysl.

Co bys dělal/​a?

• Podpora zahraničního zpravodaje v řešení zahraniční agendy (přípravy textů, průzkumy, administrativa a archivace informací)
  • Organizační podpora zahraničního odboru a International Teamu
  • Propagace mezinárodních možností pro členy Junáka - českého skauta (články na skautskou Křižovatku a Zpravodajství, práce s FB, příprava e-mailingu)
  • Komunikace a podpora spolupráce členů organizace a zahraničních partnerů. Komunikace se zahraničními skautskými organizacemi a skauty ze zahraničí
  • Zodpovídání dotazů pro členy organizace
  • Podpora organizačních týmů mezinárodních akcí hostovaných v ČR
  • Podpora českých kontingentů na mezinárodní akce
  • Administrativní zajištění zahraniční agendy v Kanceláři ústřední (komunikace, pošta, správa webu atd.)
  • Administrativní podpora výjezdů na mezinárodní semináře
  • Podpora spolupráce s WOSM a WAGGGS

Co budeš potřebovat?

• Dobrou znalost angličtiny slovem i písmem
  • Zodpovědnost, pečlivost, organizační schopnosti a schopnost samostatné systematické práce
  • Schopnost týmové práce a vůle učit se novým věcem
  • Časovou flexibilitu (občasnou práci i o víkendech a po večerech kvůli spolupráci s dobrovolníky)
  • Znalost skautského prostředí výhodou
  • Dobrá znalost MS Office (Excel, Word) a G Suite (Google disk, skupiny atd.), práce v redakčním systému na webu a propagace na FB, výhodou znalost Slacku

Co nabízíme?

• Práci v nevelkém a příjemném kolektivu v centru Prahy
  • Zázemí velké neziskové organizace s dlouholetou tradicí
  • Možnost jazykového a znalostního růstu
  • Různorodou práci spočívající zejména v komunikaci se zahraničím a o zahraniční
  • Smysluplnou práci pro skauty a příležitost být součástí týmu, který zajišťuje dlouhodobý rozvoj naší organizace v oblasti mezinárodní spolupráce.
  • Možnost práce na dálku
  • Zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, příspěvek na jazykové vzdělávání)
  • Nabídky a informace ze skautského zahraničí z „první ruky“

Místo výkonu práce – Praha

Pracovní úvazek – poloviční až celý

Nástup nejlépe ihned, jinak dle dohody

V případě zájmu prosíme do 3. 5. 2024 zašlete svůj životopis a motivační dopis na adresu: kancelar@skaut.cz.

Výběrové řízení proběhne poté během následujících 3 týdnů.

Vendula Pětníková (Bylinka)
vedoucí Kanceláře ústředí