Google Skupiny a automatická pravidla

Díky efektivnímu propojení našeho skautingu s platformou google a možností používat skautský google workspace, mají členové organizace možnost využívat google nástroje. Jedním z těchto nástrojů jsou i google konference nebo-li hromadné rozesílání.

Co jsou google konference?

Základní funkcí Google skupiny je hromadné zasílání e-mailů např. oddílové či střediskové radě, nebo informací rodičům.

Google skupiny také nabízejí webový archiv pro skupinovou e-mailovou komunikaci, zajištění zasílání e-mailů přes jednu adresu k více adresátům a v neposlední řadě také možnost, jak na Google disku sdílet dokumenty nejen s jednotlivci, ale celými skupinami - to může být velmi užitečné. Když chcete nasdílet adresář na google drive více uživatelů a nechcete různé pracovní složky procházet a u každé jednotlivě odstraňovat sdílení konkrétnímu uživateli, nadílejte je celé konferenci google. Platí, že pokud přidáte člena do skupiny, zpřístupní se mu automaticky všechen obsah, který je sdílený dané skupině.

Zde jsou pak užitečné odkazy přímo ve skautské nápovědě, které se google groups věnují podrobně.

https://napoveda.skaut.cz/skautis/jednotka/google/google-skupiny-jednotky

https://napoveda.skaut.cz/skautis/jednotka/google/nastaveni-skupiny

https://napoveda.skaut.cz/skautis/jednotka/google/sprava-clenu-skupiny

Automatická pravidla u skupin

Rozšířenou možností je nyní i automatizace google skupiny. Automatická pravidla u skupin umožňují automaticky přidávat či odebírat členy dané skupiny. Tyto funkce vám ušetří čas a zároveň se postarají o to, aby e-mailový list byl vždy aktuální bez větší námahy.

Jak na „automatizaci“ je popsáno opět v nápovědě.

https://napoveda.skaut.cz/skautis/jednotka/google/automaticke-pridani-clenu-skupiny   

K čemu jsou dobré google konference?

  1. Hromadné zasílání e-mailů členům skupiny
  2. Hromadné sdílení dokumentů a adresářů na google disku celé skupině (nemusíte sdílet jednotlivým členům zvlášť)
  3. Pokud přidáte člena do skupiny, zpřístupní se mu všechen obsah, který má skupina nasdílený
  4. Pokud odeberete člena ze skupiny, odebere se mu všechen obsah, který je nasdílené skupině, ve které byl členem
  5. U google konferencí lze nastavit automatická pravidla, která usnadňují správu členů

Pokud si nevíte rady s nastavením nebo máte další dotazy, kontaktujte nás na podpora@skaut.cz.