Doporučení, jak postupovat při výskytu covid-19 v oddíle nebo jeho okolí

S výrazným nárůstem výskytu nákazy covid-19 i mezi dětmi se zvyšuje počet oddílů, které mají nebo budou mít osobní zkušenost s nákazou u vlastních členek a členů a dopadem na krátkodobé fungování oddílu. Přinášíme několik doporučení, jak v různých situacích postupovat. Doporučení budeme v průběhu času aktualizovat a budou vždy dostupná na obvyklé adrese www.skaut.cz/koronavirus.  

Celé znění aktuálních doporučení najdete zde na Skautské křižovatce.

Doporučení vám mohou pomoci dělat lepší rozhodnutí nebo vnést trochu klidu do stresující situace. Užitečné informace můžete najít i na https://covid.gov.cz/ . V případě potřeby neváhejte nadále směřovat své dotazy na koronavirus@skaut.cz nebo u urgentních a nejasných věcí i na Skautskou krizovou linku (737 205 520). Všechny dostupné informace ke koronaviru najdete jako vždy na www.skaut.cz/koronavirus . 

Buďme zdrávi a postupujme zodpovědně a s ohledem na bezpečnost dětí a mládeže nám svěřených. 

Petr Vaněk - Permi | koronavirus@skaut.cz
místostarosta a koordinátor koronavirových opatření


Kam dál?