Doplň redakci Kmene a posuň jeho vizuál!

Chce to změnu. A změna potřebuje tebe. Pomoz nám dostat vizuál časopisu Roverský kmen na lepší úroveň!

Roverský kmen vydává Junák pro rovery a rangers pětkrát do roka prostřednictvím Tiskového a distribučního centra (TDC). Časopis spoluvytváří zhruba dvacítka mladých lidí pod vedením svěžího dua šéfredaktorů. Ať už tě zajímají seberozvojová, lifestylová, společenská nebo čistě skautská témata, v Kmeni si přijdeš na své. Velkou službu (a nebo službu medvědí) ale textům dělá grafická podoba: sazba, fotky, ilustrace. A ono to s ní není jen tak.

Kmen proto do týmu hledá posilu, která vizuální podobu časopisu vezme pod svá křídla, bude ji posouvat a zdokonalovat. Nejsi to náhodou ty?

Tvým úkolem bude současnou podobu časopisu kriticky zhodnotit a pomoci hledat cesty, jak ji posunout dál. Budeš se podílet na tvorbě časopisu, úzce spolupracovat s redakcí a grafiky, koordinovat ilustrátorský tým, vybírat fotky, kontrolovat podobu náhledů a celkově se starat o co nejlepší vizuál.

Chceš vytříbit svůj grafický cit, proniknout do redakční práce a být součástí mladého týmu lidí, kteří se od sebe navzájem učí? Nemusíš mít roky zkušeností, hlavní je vkus a nadšení.

Jsi náš člověk, pokud

• se orientuješ v trendech digitální / tištěné grafiky a máš chuť se v této oblasti učit a rozvíjet,
  • pro tebe není problém chrlit nápady a komentáře k vizuálu a umíš přemýšlet v souvislostech,
  • máš bystré oko na fotky a typografické detaily,
  • tě těší spolupráce v týmu a máš radost z kreativní práce,
  • jsi časově flexibilní – před uzávěrkou je práce hodně a pak máš zase chvíli pohodu.

Nadšení budeme, pokud

• znáš skautské prostředí,
  • jsi věkem nebo pohledem na svět blízko čtenářům (15 – 25 let),
  • studuješ grafický obor / kurátorství nebo jsi absolventem.

Nabízíme ti

• práci, kterou bys dělal/​a i zadarmo, ale my tě finančně odměníme (na fakturu nebo dohodu o provedení práce),
  • flexibilní pracovní dobu – cca 20 hodin na jedno číslo časopisu,
  • možnost pracovat na dálku,
  • kreativní vyžití, prostor pro seberealizaci a podporu k rozvoji,
  • dobrý pocit z toho, že výsledky tvé práce pravidelně uvidí tisíce (nejen) mladých skautek a skautů.

Chceš s se stát grafickou editorkou / grafickým editorem časopisu Roverský kmen? Dej nám do 22. června 2022 vědět na tdc@skaut.cz. Prosíme tě o strukturovaný životopis, motivační dopis (mělo by ti stačit 150 slov) a splnění dvou zábavných úkolů. Chceš-li, připoj ukázku dřívější práce spojené s grafikou.

Těšíme se!
Redakce Roverského kmene a tým Tiskového a distribučního centra Junáka