Články ze skautských časopisů do auta i na kolo

Buď po uši ve skautu: i v tom co skauti a skautky píšou! Přinášíme ochutnávku z červnových skautských časopisů převedených do audio podoby. Tentokrát servírujeme hned třináct různých témat – od metodických tipů na symbolický rámec, přes zamyšlení o užitečnosti skautingu po příběh od Ligy lesní moudrosti. Články teď můžeš zhltnout i při jiné činnosti a třeba i zabrouzdat do časopisů, které jinak běžně nečteš.

Poslouchej na svých oblíbených streamovacích službách

Načtené články ze skautských časopisů najdeš na:

Co si můžeš poslechnout nyní?

Seberozvoj tě nemusí vést do dálky

časopis Skauting

Píšeš dopisy? A co takhle dopisy sobě? Tomáš Křenek – Tomek nám v článku přibližuje, jak mu osobní dopisy, které začaly jako táborová zvyklost, pomáhají sledovat svůj dlouhodobý rozvoj. Nechte se inspirovat! Článek načetl František Florián. 

Skauting pro přítomnost: esej

časopis Skautský svět

Není skautování jen dobrodružstvím mimo realitu běžného světa? Zamyšlení nad prospěšností skautingu, jeho důležitostí a nad jeho třemi základními principy přináší Jiří Zajíc – Edy, autor textu i nahrávky a držitel Řádu stříbrného vlka.

Seznamte se: vodní skauting!

časopis Roverský kmen

Víš, co je zabalák nebo vracák? Tušíš, že mají čeští vodní skauti svůj vlastní typ lodi? V tomhle článku o vodním skautingu kromě zajímavostí najdeš i historii a současnost, které tě dost překvapí! Článek Terezy Hrubešové načetla Anežka Jakubcová.

Příběhy hodné úžasu: život s Pětkou

časopis Skaut

Slyšel/a jsi o dobrodružstvích pražské Pětky? Její vedoucí, Jan Novák – Braťka, stál u vzniku československého skautingu. Jeho osud sepsala a načetla Bára Trojak – Brambůrka. Článek je připravený jako plakát, který si můžeš ve velikosti A2 stáhnout a vytisknout na skaut.cz/sj/plakaty

…a mnoho dalšího!

Závěrem

Ačkoliv je to už naše druhá vlna podcastového čtení, stále hledáme, jak v tom být ještě lepší. Proto budeme moc rádi, když nám napíšeš (třeba do komentářů na Facebooku), jak se ti nahrávky líbily, případně, co ti v nich chybí a co můžeme zlepšit. Oceníme vydatnou zpětnou vazbu – i každý poslech. Děkujeme!

Děkujeme autorům, mluvčím a týmu za příspěvky k aktuálnímu vydání.

Jsou to: Tereza Hrubešová, Simona Šustrová – Sasanka, Petra Sýkorová – Surikata, Jiří Zajíc – Edy, Adam Borgula, Roman Šantora – Bobo, Kristýna Menclová – Tynus, Monika Zárubová – Máňa, Jan Schovánek – Gross, Tomáš Křenek – Tomek, Miloš Říha – Šípek, Barbora Trojak – Brambůrka, Tibor Parák, Ondřej Havlíček, Anežka Jakubcová, Anastasia Čepelova – Žabka, Magdaléna Hradecká, František Florián, Tomáš Čakloš, Káťa Zavřelová, Jan Dočekal – Lupen, Lukáš Neuheisl a všichni členové skautských redakcí. Díky patří také Radiu Proglas za poskytnutí nahrávacího studia pro některé nahrávky.

Za podcastový tým ti přeje příjemný poslech
Anastasia Čepelova – Žabka