Chceš podporovat bezpečný skauting? Hledáme Tě!

Hledáme člověka, který s námi chce rozvíjet činnost Skautské krizové linky, prevenci v oblasti bezpečného skautingu a zajišťovat sdílení zkušeností napříč organizací tak, abychom zkušenosti z jednotlivých oddílů a středisek uměli využít ve prospěch ostatních.

Junák - český skaut, z. s. je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Důležitou součástí podpory skautských vedoucích je práce směřující k rozpoznávání rizik při činnosti, jejich minimalizace a ošetření - jak v oblasti bezpečí fyzického tak i psychického.

Budeš zodpovědný/á zejména za:

• přenastavení zázemí a provozu Skautské krizové linky tak, aby odpovídalo potřebám rostoucí skautské organizace
  • zajištění provozu Skautské krizové linky (ve spolupráce s dalšími spolupracovníky a dobrovolníky)
  • práci na prevenci v oblasti bezpečí fyzického, psychického i sexuálního - ve spolupráci s týmem dobrovolníků, kteří jsou profesionály v oboru psychologie, krizové intervence, lékařství, práva aj.
  • spolupráci s jinými národními skautskými organizacemi v oblasti bezpečného skautingu
  • koncepci, přípravu, koordinaci a realizaci vzdělávacích programů, seminářů apod. pro potřeby organizace
  • komunikaci v rámci organizace (psaní článků na web, popř. do časopisů, propagační materiály, živá vysílání apod.).

Rozsah úvazku: 60 - 80 % (ozvi se prosím, i pokud máš jinou představu o úvazku)

Nástup: možný ihned

Místo výkonu práce: Kancelář ústředí, Praha, možná kombinace s prací z domova.

Co budeš potřebovat?

• dobrou znalost skautského prostředí a organizace
  • organizační schopnosti, koncepční uvažování, schopnost systematické a pečlivé práce
  • schopnost spolupráce napříč týmy skautského ústředí
  • dobré komunikační a vyjadřovací dovednosti slovem i písmem
  • běžná uživatelská dovednost práce s PC
  • anglický jazyk – minimálně schopnost dobrého porozumění textu

Výhodou je:

• zkušenost v oblasti krizové intervence
  • jsi skaut/​ka
  • vzdělání v oblasti psychologie
  • časová flexibilita pro spolupráci s dobrovolníky
  • znalost služeb Google Workspace (Disk Google, Skupiny Google atd.)
  • anglický jazyk – aktivně slovem i písmem (popř. jiné světové jazyky)

Co nabízíme?

•  možnost podílet se na rozvoji klíčové oblasti respektované výchovné organizace
  • práci na smysluplném cíli
  •  pružné rozvržení pracovní doby, včetně možnosti práce na dálku
  • přátelský kolektiv skautského ústředí
  •  osobní rozvoj - mnoho nových poznatků, zkušeností a kontaktů
  •  zaměstnanecké benefity a služební notebook
  •  pracovní místo v centru Prahy

Máš-li zájem, napiš nám co nejdříve, nejpozději však do 30. 6. 2022 na adresu kancelar@skaut.cz, přilož svůj životopis a motivační dopis. Prosíme, rozveď v životopise také své dobrovolnické (skautské) zkušenosti.

Jana Jirasová
zpravodajka Výkonné rady pro dospělé