Česká rada dětí a mládeže hledá delegáta/ku do Evropského fóra mládeže. Možná je to příležitost právě pro tebe

Pokud máš zájem reprezentovat Českou radu dětí a mládeže na evropské úrovni, mluvíš plynule anglicky, máš skvělé komunikační dovednosti a chuť ovlivňovat politiku týkající se mladých lidí, tak se neváhej přihlásit!

Evropské fórum mládeže (European Youth Forum Jeunesse – YFJ) je evropskou mezinárodní organizací, založenou v roce 1996 národními radami mládeže a mezinárodními nevládními organizacemi mládeže. Funguje prostřednictvím Fóra mládeže Evropské unie (YFEU), jež tvoří most mezi YFJ a institucemi Evropské unie (a fakticky tak na aktivity celoevropského fóra získává prostředky od EU). Snahou YFJ je zastávat zájmy mladých lidí v celé Evropě a podporovat jejich aktivní zapojení do vytváření společné Evropy, založené na hodnotách lidských práv, demokracie a vzájemného porozumění.

Co pozice vyžaduje:

• plynulou a komunikativní angličtinu na vysoké úrovni, další jazyky výhodou;
  • umět kriticky zhodnotit position papery (stanoviska), schopnost o nich reportovat a shrnout je;
  • komunikační dovednosti na sociálních sítích výhodou;
  • účast na mezinárodních setkáních min. 4× do roka (2× duben/​květen, 2× říjen/​listopad);
  • členství v členské organizaci ČRDM;
  • týmového ducha (na delegátství budeš pracovat v týmu 2–3 lidí);
  • reprezentativní vystupování a schopnost průběžné komunikace s Představenstvem ČRDM, případně napříč celou organizací;
  • věk mezi 18–30 lety;
  • účast na setkání už v době od 26. 10. – 29. 10. (setkání národních rad mládeže ve Vídni) a 21. 11. – 24. 11. 2024 (Valné shromáždění Evropského fóra mládeže);
  • podmínkou mandátu delegáta*ky je neslučitelnost funkcí s ostatními mandáty v rámci programů ČRDM (delegáti Dialogu EU s mládeží, Program mladých delegátů do OSN, mluvčí Republikového fóra). Přechodné období překryvu vzájemně neslučitelných funkcí může být s ohledem na nepravidelný vznik a zánik funkčních období maximálně 3 měsíce.

ČRDM nabízí:

• tříletý mandát delegáta/​delegátky do Evropského fóra mládeže (poslední rok v podpůrné pozici mentora/​mentorky);
  • pokryté náklady na dopravu, stravu a ubytování v rámci mezinárodních setkání;
  • možnost získání zkušeností na evropské úrovni, cenné kontakty, networking;
  • možnost ovlivňovat politiku týkající se mladých lidí na evropské úrovni;
  • praxi s vyjednáváním a prezentací názorů v cizím jazyce;
  • členství v zahraniční komisi ČRDM.

Přihlašování je možné do 20. 9. 2024. Přihlašovací formulář je zde.

Lenka Šablová, asistentka starosty