Azimuth: mezinárodní skautská dobrodružství snadno a rychle!

Azimuth – nová online platforma ti usnadní cestu za mezinárodními zážitky se skauty a skautkami z Evropského regionu WOSM a WAGGGS. Registruj se, prozkoumej ji a doporuč ostatním!

Azimuth je zbrusu nová online platforma pro členy a členky všech národních skautských organizací Evropského regionu WOSM a WAGGGS. Vznikla, aby nám usnadnila cestu za společnými mezinárodními skautskými zážitky, ať už doma nebo v zahraničí, sólo nebo ve skupině.

Proč Azimuth funguje?

Na cestě za mezinárodním skautským zážitkem číhala dosud řada překážek. Kde nechybělo nadšení, chyběl zahraniční kontakt, který se mnohdy nenašel ani přes snahu ústředí obou zemí. Kde nechyběl kontakt, vázla komunikace a z dobrých nápadů se nestaly zážitky. Pár skautů a skautek z Evropy si řeklo, že to tak nenechají a s podporou regionu od začátku roku pracují na tom, aby spolu mohli skauti a skautky snadno a bezpečně komunikovat a plánovat společná mezinárodní skautská dobrodružství! Výsledkem úsilí, které má od začátku výrazně českou stopu, je právě Azimuth.

Jak Azimuth funguje?

  • Azimuth najdeš na adrese www.azimuth-weconnect.eu
  • Vyplníš krátkou registraci, ověříme tvoje členství v Junáku – českém skautu a registraci potvrdíme. Pokud se registruješ s pomocí skautského emailu, nečekáš na potvrzení!
  • Nikdo bez ověření řádného členství ve skautské organizaci pod WOSM nebo WAGGGS nemůže Azimuth využít, všichni uživatelé zároveň souhlasí s chováním podle skautského slibu a zákona. Tím je zajištěna bezpečnost platformy i její skautský charakter.
  • Po prvním přihlášení si nezapomeň vyplnit profil, upravit nastavení (My Dashboard nahoře vpravo) a můžeš vyrazit na průzkum platformy!
  • Pod záložkou Explore Countries najdeš mapu zemí Evropského skautského regionu, které se postupně plní základními informacemi o tamních členských organizacích WOSM a WAGGGS.
  • Záložka Explore Posts ti ukáže reálnou mapu s body, pod kterými se skrývají nabídky skautů a skautek ze zahraničí ke společnému mezinárodnímu zážitku. Přehled všech najdeš pod ní. Hledat můžeš i podle různých kritérií na liště nad mapou.
  • Najdeš-li nabídku, na kterou chceš reagovat, rozklikni ji, zjisti podrobnosti a jednoduše kontaktuj autora/autorku. Jakmile odpoví, budeš mít zprávu v Messages, kde můžete pokračovat v plánování.
  • Pokud tě nic z nabídky neosloví, dej skautům a skautkám ze zahraničí vědět o svém nápadu na společný mezinárodní zážitek! Stačí kliknout na Publish Your Post a vyplnit všechna pole. V popisu nezapomeň zmínit všechny základní informace, které bys ty jako čtenář/ka potřeboval/a.

Všechny základní funkce Azimuthu jsou už v provozu, neváhej tedy začít využívat a dej o něm vědět i ve svém skautském okolí! Pokud narazíš na problém nebo bug, nahlas ho prosím přes feedbackovou platformu vlevo nahoře. Pomůžeš tím zdárnému dokončení! Tým zároveň pilně pracuje na dotažení designu a doplnění drobných chybějících informací a funkcí.

Máš dotazy či připomínky? Můžeš napsat i na international@skaut.cz, kontaktní email Azimuthu pro členky a členy Junáka – českého skauta.

Těšíme se na echo!

Markéta Byrtusová – koordinátorka mezinárodní spolupráce