A je to tady! Servírujeme roverský program – testujte během léta a podzimu

Už dvakrát jsme vás lákali na brzké spuštění nového roverského programu a teď vám ho konečně můžeme představit. Bohatá databáze projektů a výzev, popis celkové podoby roverského programu a další.

Hledáme rovery, rangers, ale taky průvodce nebo instruktory, kteří mají chuť s námi roverský program během léta nebo podzimu otestovat a udělat z něj opravdu užitečnou a funkční záležitost.

Kde to všechno najdete?

To nejdůležitější hledejte na těchto třech místech:

Roverský rozcestník – záložka roverský program

• pro rovery a rangers, průvodce a průvodkyně a kohokoliv, kdo se chce rychle stručně seznámit s tím, co upgrade roverského programu přinese
  • najdete: kde a proč se zapojit do testování, na co se lze těšit a kde bydlí vše další potřebné
  • a taky tohle video o roveringu jako takovém:

Roverský rozcestník – záložka projekty a výzvy

• pro rovery a rangers všeho věku
  • najdete: 121 projektů a výzev, kterými můžete odstartovat váš roverský program. Filtrovat lze podle věku, oblasti roverské cesty, podle typu (projekt/​výzva).

Skautská křižovatka – Roverský program – testování

• pro rovery a rangers, průvodce a další, kteří se chtějí s roverským programem seznámit v jeho celku
  • najdete: přehled aktuálních podkladů včetně metodické podpory, popis roverského programu jako celku, podrobný popis testování a další
  • Chceš proniknout do toho, jak pracovat s výzvami a projekty? K čemu slouží karta, která je nahraná u každého projektu nebo výzvy? Vzhůru na Křižovatku!

Testováno na roverech

Přesně tuhle značku chceme upgradovanému roverskému programu dát, až ho budeme za pár měsíců uvádět do světa v plné palbě. Pomůžete nám?

Hledáme

• rovery a rangers, kteří si chtějí roverský program vyzkoušet sami na sobě a říct nám, jak je zajímá, baví a daří se jim
  • vedoucí roverských společenství, kteří chtějí se svými RaR program vyzkoušet a říct nám, zda a jak funguje
  • průvodce roverů a rangers, tedy starší, zkušenější skauty a skautky (vedoucí, výchovné zpravodaje, starší RaR, činovníky (skoro) na odpočinku), kteří chtějí roverům a rangers dělat průvodce na roverské cestě být jim nápomocni v jejich rozvoji. Nevadí, že aktuálně na rovery navázáni nejste, rádi vás propojíme a to i napříč republikou.
  • instruktory (nejen) roverských kurzů, kteří mají chuť nový roverský program představit nebo i vyzkoušet na kurzu a dát nám zpětnou vazbu na to, jak je srozumitelný, motivační, jak funguje.

Jdete do toho s námi?

Vyplňte nám tento formulář, pošleme vám vše potřebné a na všem se s vámi dohodneme. Ti, kteří už se přihlásili dříve, se mohou těšit na mail v nejbližších dnech!

Na spolupráci s vámi se těší

tým revize roverského programu alias programový tým ústředí