121. jednání Náčelnictva bude opět online, zúčastni se jako host

V důsledku pandemie COVID-19 bude jednání Náčelnictva o nadcházejícím víkendu opět online. Na programu je schválení rozpočtu Junáka - českého skauta a navazujícího ročního plánu VRJ na rok 2022, nového Řádu Rozhodčí a smírčí rady či projednání záměru změn stanov na nadcházejícím mimořádném Valném sněmu.

Na programu jednání jsou také představení a drobné novely statutů ZvOJ, zabývajících se vzděláváním: Centra vzdělávání Parvula, Skautského záchranářského střediska a Vzdělávacího střediska Gemini.

Mezi ostře sledovaná témata patří také možnost posunu sněmů OJ, zavedení časopisu pro Kmen dospělých či možné změny v oblasti revizních komisí.

Vedle toho členky a členové Náčelnictva projdou Zprávu NJ s informacemi o práci Rady Náčelnictva, pracovních skupin či dění v krajích v uplynulých dvou měsících a projednají Zprávu Výkonné rady, tedy přehled aktuálního dění a výstupů práce jednotlivých zpravodajů, jejich týmů a na ně navázaných dobrovolníků.

Máte-li chuť se „zastavit“, jste srdečně zváni. Náčelnictvo bude probíhat na platformě Google Meet od pátečního do sobotního večera. Budeme rádi, když se nám ozvete na e-mail nacelnictvo@skaut.cz, abychom doladili potřebné detaily. Kompletní program jednání je k dispozici zde (během soboty se může drobně měnit).

Lenka Šablová, asistentka Náčelnictva