Zemřela sestra Alena Tománková. Vzpomeňte na ni spolu s námi

6. října nás ve věku opustila 93 let navždy opustila sestra Alena Tománková, významná osobnost dívčího skautingu a nositelka Řádu stříbrného trojlístku a členka Svojsíkova oddílu.

Sestra Alena se narodila v Uherském Hradišti, kde také v roce 1946 vstoupila do skautského oddílu. Do zákazu skautingu v roce 1948 stihla absolvovat čtyři tábory a Lesní školu v Jinošově.

Po maturitě na gymnáziu vystudovala hereckou konzervatoř a po jejím absolvování hrála nejprve v divadle ve Zlíně a poté v Ostravě. Ztvárnila také řadu filmových rolí. V 90. letech působila jako pedagožka na Janáčkově konzervatoři.

V letech 1968-70 působila v Náčelnictvu dívčího kmene a vedla rádcovské kurzy, působila jako instruktorka na různých skautských seminářích i na Lesních školách.

Po znovuobnovení organizace po sametové revoluci v roce 1989 působila v ostravské okresní radě, v 90. letech byla místonáčelní Dívčího kmene a členkou Náčelnictva.

V roce 1995 byla vyznamenána Řádem stříbrného trojlístku, od roku 1993 byla členkou Svojsíkova oddílu.

Děkujeme Ti, sestro Aleno, za Tvou službu skautingu. Nezapomeneme!

Poslední rozloučení se sestrou Alenou Tománkovou proběhlo 15. října v Ostravě.

Lenka Šablová, asistentka starosty