Závod vlčat a světlušek: vše co potřebujete vědět k nadcházejícím závodům

Je září a tak Svojsíkův závod předává pomyslnou štafetu ZVaSu, závodu pro všechny vlčata, světlušky a žabičky, který se bude konat na jaře roku 2024. Web, pravidla i další podpora je připravena. Prostudovat si můžete i nový materiál: Nejčastější otázky a odpovědi.

Světlušky a vlčata se řítili lesem, aby unikli strašlivé čarodějnici, po cestě sbírali bylinky na lektvar k osvobození zakleté Sněhurky… Že nevíte o čem je řeč? I takto může vypadat zápis ze ZVaS, tedy Závodu vlčat a světlušek. Pro kluky a holky je tato akce velkým zážitkem díky symbolickému rámci, který je provádí skrze praktické úkoly, kde si vyzkouší fungování své skupiny a získají (možná první) rozhled mimo svou jednotku.

Cílem tradičního závodu pro tuto věkovou kategorii je:

• Prožít radostné setkání (společný zážitek) s ostatními vlčaty a světluškami i vedoucími – tak, aby to bylo přínosem pro region dle úrovně kola.
  • Zažít minimálně celodenní aktivitu zasazenou do symbolického rámce.
  • Vyzkoušet si schopnost poradit si se situacemi dnešního světa – maximální náročnost je dána kompetencemi v nejvyšším stupni stezky vlčat a cestičky světlušek.

Kde najdu aktuální dokumenty?

Všechny potřebné materiály najdete na webu závodů i na Křižovatce. Pro přehled zde najdete checklist, který výčet materiálů a jejich zaměření popisuje.

Novinkou je nejčastějších 10 otázek od vedoucích a organizátorů a na ně vytvořených odpovědí od ústředního týmu – určitě si je přečtěte.

Kde najdu podporu pro pořádání závodu či přípravu šestky

Ústřední tým ZVaS je vám k dispozici pro vaše otázky i podporu.

Využijte třeba následující:

• tým ZVaS potkáte na Poradní skále 2023 v Letohradě,
  • v lednu a únoru uspořádáme on-line meety pro pořadatele základních i krajských kol,
  • on-line seminář na přání – v případě zájmu napište uděláme si čas jen pro váš okres/​kraj,
  • nevíte-li si s něčím rady, obraťte se přímo na zvas@skaut.cz.

Celostátní kolo 2024 proběhne 13.-15. 9. 2024 v Praze ve Stromovce. Pořadatel je Středisko 24 Sever Praha.

Budeme se těšit na jarní měsíce a s radostí poslouchat, jaké krásné akce ponořené do kouzelných příběhů a pohádek jste si pro vlčata a světlušky přichystali.

Také se těšíme na zpětné vazby a fotografie ze závodů.

Dana Tarantová (Komtesa) - vedoucí Ústředního týmu ZvaS
Tomáš Kurc (Šůgr) - člen Ústředního týmu ZVaS