Zapojte se s oddílem do boje s klimatickou změnou: s programem Mikroadaptace můžete pomoci i vy!

Už jste se s oddílem zamýšleli nad klimatickou krizí? Zajímá vás, jestli můžeme jako skauti dělat něco pro zmírnění jejího průběhu? Nebo už máte i konkrétní nápad, co ve svém okolí změnit? Přihlaste se do programu Mikroadaptace a získáte plnou podporu Skautského institutu a Skautů na Zemi při vymýšlení i realizaci svého vlastního klimaprojektu.

Projekt je určen pro skautské oddíly, roverské kmeny nebo rovnou celá střediska, která chtějí být aktivní a konkrétním činem zmírnit dopady klimatické změny. Nezáleží, jak velké bude realizované „opatření“, naším cílem je především podpořit motivaci a chuť zapojit se do řešení! 

V nabízených konzultacích s námi můžete řešit komunikaci a spolupráci v rámci skupiny, postup při výběru konkrétního opatření, technické aspekty plánování i realizace opatření a v případě potřeby i financování eventuálního zásahu.

Přihlásit se můžeš pomocí formuláře zde!

Jestli si ještě nedovedeš přesně představit, o co může jít, podívej se buď na náš kompletní přehled, nebo sem na pár typických příkladů:

  • přistavení sudu na dešťovou vodu (když víte, k čemu ji pak využijete)
  • vysazení stromu (bude-li sloužit jako zelený ostrov ve volné krajině) 
  • tůň v potoce (bude-li zadržovat vodu v krajině) 
  • pergola před klubovnou (zastíní-li sluncem rozpálenou plochu)
  • zelená střecha na kůlně, přístřešku (budou-li zde rostliny místo nového nátěru)
  • kvetoucí trávník (bude-li z lučních květin a méně sečený)

Podobné i další projekty mohou být vaším dobrým skutkem pro krajinu. Inspiraci se meze nekladou! 

Pokud tě před přihlášením ještě něco zajímá, napiš koordinátorce programu Máje Brichové na marie.brichova@skautskyinstitut.cz.

Za tým Skautského institutu 

Kateřina Rohová - Gumák