Zapoj se do pracovních skupin Náčelnictva a ovlivni budoucnost skautingu. Do 6. listopadu

Náčelnictvo hledá nové členy do svých pracovních skupin, které se věnují klíčovým oblastem skautského hnutí. Pomáhají reagovat na aktuální potřeby hnutí a přinášet do něj nové podněty. Zapojte se i vy a pomozte směřovat celou organizaci a utvářet tak budoucnost skautingu.

Účast v pracovní skupině může být skvělou příležitostí jak přispět k rozvoji skautingu na celostátní úrovni

Pracovní skupiny Náčelnictva jsou menší dobrovolnické týmy, které se zaměřují na specifická témata, jako je vzdělávání, výchova, hospodaření, bezpečnost, růst organizace a další. Svou prací připravují podklady pro rozhodování Náčelnictva a posouvají skauting kupředu.

Proč se zapojit?

• Ovlivníš směřování Junáka – českého skauta: Pracovní skupiny řeší témata, která ovlivňují celou organizaci.
  • Zapojíš se do oblasti, která tě baví: Vyber si skupinu (nebo skupiny), jejíž téma je ti blízké.
  • Setkáš se s inspirativními lidmi: Sdílej tvůj zájem o dané téma, a můžeš si rozšířit své obzory.
  • Nahlédni do fungování Náčelnictva: Získáš cenné zkušenosti a možná tě to inspiruje i ke kandidatuře.

Které pracovní skupiny hledají nové členy?

• Stanovení delegátů Valného sněmu
  • Zapojení mladých do řízení organizace
  • Nemovitosti
  • Bezpečí
  • Růst
  • Environmentální výzvy
  • Rangers a roveři
  • Hospodaření
  • Legislativa a organizace
  • Vzdělávání
  • Informačnía komunikační technologie
  • Volba starosty (hledá někoho s velkou zkušeností v manažerské personalistice)
  • Strategie

Jak se přihlásit?

Pokud tě některá z uvedených skupin zaujala, vyplň tento dotazník.

Máš zájem o zapojení do více skupin? Vyplň dotazník pro každou z nich!

Skupiny si vybírají dobrovolnice a dobrovolníky tak, aby byly rozmanité a měly vhodné složení zkušeností. Ne každý zájemce tedy bude nutně vybrán.

Uzávěrka je 6. listopadu 2024. Po tomto datu začnou skupiny s výběrem. Přihlásit se bude možné i později, ale šance na to, že se tvůj zájem potká s potřebami skupiny, bude nižší.

Detailní informace o pracovních skupinách:

V přehledu níže naleznete detailní informace o jednotlivých pracovních skupinách, včetně jejich cílů, aktivit a aktuálního složení.

Neváhej a zapoj se! Společně můžeme tvořit lepší skauting pro všechny.

Vendula Bušková – Véňa
náčelní