Zapoj se jako lektor (nebo i zkušební komisař) do Čekatelské akademie

Pro nový projekt Čekatelská akademie, který se má uskutečnit na jaře 2023 (v rozsahu asi 3 víkendů + online vzdělávání a pro cca 100 účastníků organizovaných ve skupinách) hledáme vzdělavatele, kteří by měli zájem podílet se na přípravě tohoto projektu po lektorské (nikoliv organizační - leda v případě zájmu) stránce.

Hledáme zkušené “čekatelské” lektory (ideálně zároveň zkušební komisaře s IK nebo příslušným OČK - ale být zkušební komisařem není podmínkou) a zároveň i lektory (komisaře) začínající, kteří by chtěli se zkušeným lektorem (komisařem) pracovat v tandemu na některé z těchto oblastí:

  • Historie a myšlenkové základy skautingu,
  • Skautská výchovná metoda,
  • Hospodaření,
  • Právo a organizace,
  • Pedagogika, psychologie, komunikace,
  • Bezpečnost a zdravověda.

Projekt Čekatelské akademie reaguje na současnou nedostatečnou kapacitu čekatelských kurzů a v tuto chvíli je plánován jako jednorázová záležitost. I tak je ale ambicí pořadatelského týmu a Odboru pro vzdělávání, který tuto akci garantuje, aby přes parametry akce (počet účastníků a její délka) šlo o kvalitní vzdělávací akci s “přesahem”.

Zaujala vás tato nabídka? Chcete spolupracovat na něčem velkém, co dosud v Junáku - českém skautu nebylo? Pak se ozvěte koordinátorce vzdělávacích týmů Simoně Kubátové na e-mail simona.kubatova@skaut.cz

Simona Kubátová
koordinátorka vzdělávacích týmů