Zadávejte nováčky do skautISu hned, jak se vám přihlásí do oddílu

Začátek nového skautského roku je spojen především s přihlašováním nováčků a jejich evidencí ve skautISu. Přinášíme vám pár užitečných tipů, jak si práci s přihláškami usnadnit.

Nováčky zadávejte do skautISu ihned

I když budete mít v ruce papírovou přihlášku, stane se nováček řádným členem až po jeho zaregistrování do systému skautIS. Proto neváhejte a evidenci ihned proveďte.

Vše o evidenci osob se dočtete na křižovatce v článku Evidence osob a jednotek.

Používejte elektronické přihlášky, ušetříte si čas

Nemusíte již od rodičů nováčků vybírat papírové přihlášky a luštit správné údaje o nováčkovi. Zašlete rodičům odkaz na vyplnění e-přihlášky přímo ze skautISu a mějte tak informace o nováčkovi vyplněné rychle a z “první ruky”. Stačí k tomu tři kroky:

1. Klikněte na tlačítko “E-přihlášky” v evidenci členů vaší jednotky a zadejte jméno nováčka a jméno a e-mail rodiče.

2. Počkejte, až rodič údaje vyplní.

3. Rozhodněte o přijetí nováčka ve správě e-přihlášek.

Podrobný návod, jak s e-přihláškami pracovat naleznete v nápovědě ke skautISu v článku E-přihláška.

Chcete i přes výhody e-přihlášky používat papírové přihlášky?

Stáhněte si aktuální vzor přihlášky na křižovatce v článku Přihlášky a evidenční listy a zadejte nováčka do skautISu ručně. Návod na ruční zadání nováčka naleznete v nápovědě v článku Přidání osoby. Nezapomeňte pak do skautISu nahrát i scan papírové přihlášky, ať ji máte pak kdykoli k dispozici kvůli případné kontrole údajů.

Pokud si nebudete vědět s něčím rady, obraťte se na naši podporu (podpora@skaut.cz).

Hodně zdaru do nového skautského roku…

Jindřiška Voltrová
Koordinátorka podpory skautISu