Výroční zpráva Junáka – českého skauta 2023. Podívej se, co všechno jsme dokázali

Už je nás celkem 76 711 (přibývá nás od roku 2006!) a ani minulý rok jsme nezaháleli. Rozběhli jsme projekt Dostupný skauting zaměřený na podporu skautů a skautek z rodin ve složité ekonomické situaci. Uspořádali jsme Národní skautské jamboree a vyslali 400 skautů a skautek na to světové. Ve stovkách kluboven, na výpravách, schůzkách a na táborech zažily děti i dospělí skauti mnohá dobrodružství. Ve výroční zprávě za rok 2023 se ohlížíme za uplynulým rokem.

Výroční zprávu si můžeš přečíst online, brzy ji najdeš v Junshopu a také ji rozešleme do všech koutů ČR oddílovým vedoucím i neskautské veřejnosti.

Jak výročka vypadá

Výročka ctí skautský vizuální styl a obsahuje spoustu fotek od skvělých skautských fotografů. Snímky ilustrují velké akce, dobré skutky, výpravy, tábory i nejrůznější typy skautského programu. Je to poděkování za práci mnoha dobrovolníků a energii věnovanou výchově skautek a skautů v oddílech i dalších skautských projektech. Pomocí skautské výroční zprávy chceme dát veřejnosti vědět, co vše se nám v uplynulém roce povedlo a jak se nám daří naplňovat poslání skautingu.

Kde výroční zprávu za rok 2023 najdeš

Jak je možné výroční zprávu využít?

Můžete ji používat jako propagační nástroj, poslat starostovi či starostce vaší obce, přiložit ji k žádosti o sponzoring nebo poděkovat svým podporovatelům a příznivcům jejím věnováním. Pomocí výročky můžete posilovat vztahy se státní správou, institucemi, partnery a firmami. Výroční zprávu můžete také využít při prezentaci během náborů, při komunikaci s rodiči dětí nebo veřejností. Vedení Junáka - českého skauta výroční zprávu zasílá například poslankyním a poslancům, senátorkám a senátorům, na odpovídající ministerstva a státní úřady, spolupracujícím organizacím a firmám. K dispozici ji mají samozřejmě i média.

Kdy se k vám výročka dostane

Výroční zpráva dorazí vedoucím jednotek spolu s rozesílkou časopisů v druhé polovině června. Za symbolickou částku si ji také již brzy budete moct zakoupit v Junshopu. K dispozici je i elektronická verze výroční zprávy, kterou můžete posílat ve formě odkazu. To se hodí například jako doplněk různých žádostí.

Půjde do oficiální výroční zprávy vložit středisková výroční zpráva?

Střediska, okresy i kraje mají k dispozici šablonu pro výrobu vlastní výroční zprávy v podobě "šneka" složeného na třetiny. Šablona je lehce editovatelná v programu Canva, stačí jen přepsat texty nebo vyměnit fotky. Výroční zpráva obohacená o tuto přílohu může být vhodným doplňkem žádosti o grant či podporu vaší jednotky.

Více se o možnosti vytvořit jednoduše vlastní výroční zprávu ve Skautském vizuálním stylu dozvíte v tomto článku.

Za TDC a tým kolem výroční zprávy
Ondřej Turek – Opičák